Meksikanci se ljutili na "B" Hrvate - i izgubili!

Pred oko 80. 000 navijača u Teksasu - slavlje reprezentacije Hrvatske koja je nastupila bez nekoliko najboljih igrača.  Hrvati oprali fleke: Tuča sa Meksikancima, brdo povreda i Rakitićev gol! Kockasti skupo platili trijumf nad Meksikom - 1:0.

Fudbal 28.03.2018 | 10:45
Selektor "kockastih" Zlatko Dalić poslao je kući, odnosno u klubove, Subašića, Modrića, Mandžukića, Brozovića, Perišića i Kalinića i odlučio da ih poštedi meča sa Meksikom.

To se nije dopalo Meksikancima koji su želeli da odmere snage protiv najboljih fudbalera Hrvatske, ali na kraju pred oko 80.000 bučnih navijača u Teksasu - na stadionu Dalas Kaubojsa - poraženi su i od "B" selekcije koju je izveo Zlatko Dalić.

U meču u kome su se šanse ređale kao na traci, jedini gol postigao je Ivan Rakitić iz jedanaesterca u 62. minutu meča na "AT&T" stadionu u Arlingtonu:

MEKSIKO - HRVATSKA 0:1 (0:0)

Hrvati su se tako "revanširali" Meksiku za poraz na Svetskom prvenstvu 2014. godine u Brazilu (3:1), ali bi verovatno rado zamenili taj trijumf za ovaj u meču bez takmičarskog značaja koji će opet "kockastima" dobro doći nakon neočekivano loše partije protiv Perua (0:2).

Ružna stvar u ovom susretu je što su Meksikanci ostali bez trojice igrača zbog povreda, pa su tako pre vremena iz igre izašli Nestor Arauho, Karlos Salsedo i Dijego Rejes.

Zanimljivo je i to da su su se u toku noći još dva meča igrala na području SAD: Peru - Island (3:1) pred 25 hiljada navijaač u Nju Džerziju, ali i SAD - Paragvaj (1:0) tek pred 10.000 ljudi u Severnoj Karolini.

Hrvatska je oprala fleke iz duela protiv Perua! Izabranici Zlatka Dalića su na rasprodatom stadionu u Dalasu savladali Meksiko (1:0) i nastavili niz odličnih rezultata protiv Sombrerosa u prijateljskim mečevima. Jedini gol na meču postigao je vezista Barselone Ivan Rakitić iz penala u 62. minutu, nakon što je Lanuj nespretno opalio po nozi Tima Jedvaja.

Kockasti su znatno bolje delovali u odnosu na duel pre četiri dana kada ih je ponizio Peru. Duel Hrvatske i Meksika bio je sve samo ne - prijateljski. Prvo se teško povredio Arauho, zatim su su krenuli oštri startovi na obe strane.

Hrvati su skupo platili trijumf nad Meksikom, pošto su se povredili Vrsaljko, Badelj i Ćorluka.

Posle pogotka Rakitića iz penala Hrvatska je mirno privela meč kraju. Mogla je da udvostruči prednost u 82. minutu. Odličnu akciju Pivarića i Čopa, Pašalić nije uspeo da realizuje. Šutirao je visko preko gola.