Лоше вече Немање Бјелице у Филаделфији!

Немања Бјелица имао је лоше вече у НБА лиги, а његова Минесота поражена је у гостима од Филаделфије 76ерса.

Кошарка 25.03.2018 | 13:00
Домаћин је славио резултатом 120:108, а Бјелица је на паркету провео 28 минута и за то време постигао 5 поена (2-9 из игре, 1-4 за три), уз 4 скока и једну изгубљену лопту.

Филаделфија је водила и у првом полувремену, али су гости успевали колико-толико да држе прикључак, све до треће деонице, коју је тим са Истока добио резултатом 39:19. Због тога је последњих 12 минута била формалност за обе екипе јер је меч већ био решен.

Поново је сјајан био Бен Симонс – руки 76ерса је остварио 10. трипл-дабл у сезони са 15 поена, 12 скокова и 13 асистенције, сјајно га је пратио Џоел Ембид са 19 поена и 6 ухваћених лопти, док је поен мање додао Дарио Шарић.

С друге стране, најефикаснији код Тимбервулвса био је Ендру Вигинс са 16 поена, једним више од Карл-Ентонија Таунса, који је додао 11 скокова.

Шестим узастопним тријумфом Филаделфија је наставила потеру за трећепласираним Кливлендом на Истоку, док је Минесота седма на Западу са скором 42-32.