Loše veče Nemanje Bjelice u Filadelfiji!

Nemanja Bjelica imao je loše veče u NBA ligi, a njegova Minesota poražena je u gostima od Filadelfije 76ersa.

Košarka 25.03.2018 | 13:00
Domaćin je slavio rezultatom 120:108, a Bjelica je na parketu proveo 28 minuta i za to vreme postigao 5 poena (2-9 iz igre, 1-4 za tri), uz 4 skoka i jednu izgubljenu loptu.

Filadelfija je vodila i u prvom poluvremenu, ali su gosti uspevali koliko-toliko da drže priključak, sve do treće deonice, koju je tim sa Istoka dobio rezultatom 39:19. Zbog toga je poslednjih 12 minuta bila formalnost za obe ekipe jer je meč već bio rešen.

Ponovo je sjajan bio Ben Simons – ruki 76ersa je ostvario 10. tripl-dabl u sezoni sa 15 poena, 12 skokova i 13 asistencije, sjajno ga je pratio Džoel Embid sa 19 poena i 6 uhvaćenih lopti, dok je poen manje dodao Dario Šarić.

S druge strane, najefikasniji kod Timbervulvsa bio je Endru Vigins sa 16 poena, jednim više od Karl-Entonija Taunsa, koji je dodao 11 skokova.

Šestim uzastopnim trijumfom Filadelfija je nastavila poteru za trećeplasiranim Klivlendom na Istoku, dok je Minesota sedma na Zapadu sa skorom 42-32.