ТУР: Ма, Башакшехир иде на титулу!

Бешикташ изгубио шта није смео, имамо луду шампионску трку, летеће перје до краја! Истанбул на бод заостатка за Галатасарајем, чак иако је играо пола сата са играчем мање.

Фудбал 19.03.2018 | 12:30
Далеко је мањи клуб и по броју навијача и по традицији, али Истанбул Башакшехир не жели да се одрекне шансе да шчепа титулу у Турској. Да ли вам треба већи доказ од чињенице да су играчи Абдулаха Авчија славили с 1:0 (1:0) против Бешикташа у дербију иако су играли с играчем мање пола сата?

Е, толико је Башакшехир озбиљан у нападу на прво место. Са ова три бода налазе се на другој позицији, имају три бода више управо од Бешикташа, а Галата му бежи само бод! Све је могуће до краја овог лудог турског шампионата.

Башакшехир можда не игра тако добро у другом делу такмичења као у првом, али је поново показао да је одличан када дође до обрачуна с три највећа турска клуба.

У овом дербију одлучила је грешка у 28. минуту. Конфузно је Бешикташ кренуо у напад, Истанбул је украо лопту, кренуо у брз напад.

Када су овакве ситуације на терену можете да се уверите колико је неки тим истрениран, а домаћин на овом сусрету је тако добро изротирао, одиграо рутински и на крају је Ељеро Елија био тај који је попут џелата одсекао главу Бешикташу.

Друго полувреме није било баш лепо за гледање ако питате присталице Башакшехира који је у 61. минуту остао без играча у пољу јер је Жуниор Каискара искључен после другог жутог картона.

Башакшехир до краја утакмице није упутио шут у оквир гола противника, али му то није ни било потребно.

Већ је био довољно урадио да је после 90. минута могао да каже - "Галато, чувај се, ми желимо титулу!".

Судар Галате и Башакехира на програму је 15. априла, а Лавови ће бити домаћини.

Каква шампионска трка... Ту је и Фенербахче, од првог до четвртог места разлика је само шест бодова.

Ако су се највећи шампионати већ сада "решили", у Турској ће летети перје до самог краја...

ТУРСКА 1 - 26. КОЛО