TUR: Ma, Bašakšehir ide na titulu!

Bešiktaš izgubio šta nije smeo, imamo ludu šampionsku trku, leteće perje do kraja! Istanbul na bod zaostatka za Galatasarajem, čak iako je igrao pola sata sa igračem manje.

Fudbal 19.03.2018 | 12:30
Daleko je manji klub i po broju navijača i po tradiciji, ali Istanbul Bašakšehir ne želi da se odrekne šanse da ščepa titulu u Turskoj. Da li vam treba veći dokaz od činjenice da su igrači Abdulaha Avčija slavili s 1:0 (1:0) protiv Bešiktaša u derbiju iako su igrali s igračem manje pola sata?

E, toliko je Bašakšehir ozbiljan u napadu na prvo mesto. Sa ova tri boda nalaze se na drugoj poziciji, imaju tri boda više upravo od Bešiktaša, a Galata mu beži samo bod! Sve je moguće do kraja ovog ludog turskog šampionata.

Bašakšehir možda ne igra tako dobro u drugom delu takmičenja kao u prvom, ali je ponovo pokazao da je odličan kada dođe do obračuna s tri najveća turska kluba.

U ovom derbiju odlučila je greška u 28. minutu. Konfuzno je Bešiktaš krenuo u napad, Istanbul je ukrao loptu, krenuo u brz napad.

Kada su ovakve situacije na terenu možete da se uverite koliko je neki tim istreniran, a domaćin na ovom susretu je tako dobro izrotirao, odigrao rutinski i na kraju je Eljero Elija bio taj koji je poput dželata odsekao glavu Bešiktašu.

Drugo poluvreme nije bilo baš lepo za gledanje ako pitate pristalice Bašakšehira koji je u 61. minutu ostao bez igrača u polju jer je Žunior Kaiskara isključen posle drugog žutog kartona.

Bašakšehir do kraja utakmice nije uputio šut u okvir gola protivnika, ali mu to nije ni bilo potrebno.

Već je bio dovoljno uradio da je posle 90. minuta mogao da kaže - "Galato, čuvaj se, mi želimo titulu!".

Sudar Galate i Bašakehira na programu je 15. aprila, a Lavovi će biti domaćini.

Kakva šampionska trka... Tu je i Fenerbahče, od prvog do četvrtog mesta razlika je samo šest bodova.

Ako su se najveći šampionati već sada "rešili", u Turskoj će leteti perje do samog kraja...

TURSKA 1 - 26. KOLO