ИТА: Наполи искористио кикс Јувентуса!

Лацио у кризи, СМС на клупи. . .  Фудбалери Наполија савладали су Ђеноу минималним резултатом и тако смањили заостатак за лидером Јувентусом.  Наполи поручио Јувентусу: Није готово! Ђенова се у недељу увече показала као тврд орах, али ипак није покварила планове екипи са „Сан Паола".

Фудбал 19.03.2018 | 09:15
Биће још ватре за "скудето"! Ђенова се у недјељу увече показала као тврд орах, али ипак није покварила планове екипи са „Сан Паола“ захваљујући првенцу Раула Албиола на његовом јубиларном 200. мечу за Наполи.

Дефанзивац Раул Албиол је средином другог полувремена сломио Ђеновљане на Сан Паолу и преполовио дефицит у односу на "Стару даму", захваљујући киксу лидера код СПАЛ у суботу.

С друге стране, Лацио је ремизирао са Болоњом 1:1 и треће коло у низу остао без победе.

Гости су повели већ у трећем минуту преко Симонеа Вердија, али је свега десетак минута касније изједначио Лукас Леива. Међутим, Римљани нису успели да преокрену резултат, па су остали без четврте позиције која води у Лигу шампиона.

Српски репрезентативци Сергеј Милинковић-Савић и Душан Баста су меч гледали са клупе за резерве.

Док Баста често паузира у Серији А, Сергеј је вероватно био још ротив због повреде мишића која га је спречила да у четвртак игра против Динама у Кијеву у Лиги Европе.

Још ће бити ватре у трци за „скудетом“!

Шанса за долазак на „минус два“ коју је СПАЛ ремијем против Јувентуса (0:0) пружио Наполију, као да је везала ноге изабраницима Мауриција Сарија, па је Ђенова дуго одолијевала на „Сан Паолу“...

Али је ипак поклекла!

НАПОЛИ - ЂЕНОВА 1:0 (0:0)

Гол одлуке постигао је Шпанац Раул Албиол, који је вечерас по 200. пут носио дрес Наполитанаца, након корнера у 72. минуту!

Центрирао је његов сународњак Хозе Каљехон, а на првој стативи највиши је био Албиол за 23. побједу домаћина!

Имали су изабраници Мауриција Сарија три стопостотне шансе у првом дијелу преко Дриса Мертенса, потом Алана, да би Лоренцо Инсиње у посљедњем минуту првог дијела погодио десну стативу гостију са стадиона „Мараси“.

Почетком наставка, у 51. минуту и Мертенс је погодио оквир гола Матије Перина и полако се дизала нервоза да ће Наполитанци прокоцкасти шансу да се приближе Јувеу...

Дилеме је разријешио слављеник Албиол, првим голом у свом 200. мечу у дресу Наполитанаца, иако су и гости са „Марасија, за које је од старта наступио српски интернациоаналц Дарко Лазовић и репрезентативац Босне и Херцеговине Ервин Зукановић, имали своје шансе.

Најбољу је пропустио Николас Споли у 35. минуту, када је главом послије корнера шутирао поред стативе Пепеа Реине.

За разлику од Наполија, Лацио је пропустио прилику да домаћим тријумфом над Болоњом стигне до четвртог мјеста на табели које води у квалификације за Лигу шампиона – 1:1.

На „Олимпијском стадиону“ у Риму већ у трећем минуту гости су шокирали навијаче Лација, након што је Симоне Верди довео Болоњу у вођство.

Блерим Џемаили је одапео пројектил под пречку, голман небеско-плавих је одбранио, да би потом Верди одбијену лопту поспремио у мрежу - 0:1.

Десетак минута касније узвратили су „лацијали“ за изједначење и како се на крају испоставило подјелу бодова. Луис Алберто је асистирао Лукашу Леиви, који је лажњаком преварио свог чувара и потом пласирао лопту у лијеви угао - 1:1.

Српски репрезентативац Сергеј Милинковић Савић још се није поптуно опоравио, па је меч одгледао са клупе за резервне играче.