ITA: Napoli iskoristio kiks Juventusa!

Lacio u krizi, SMS na klupi. . .  Fudbaleri Napolija savladali su Đenou minimalnim rezultatom i tako smanjili zaostatak za liderom Juventusom.  Napoli poručio Juventusu: Nije gotovo! Đenova se u nedelju uveče pokazala kao tvrd orah, ali ipak nije pokvarila planove ekipi sa „San Paola".

Fudbal 19.03.2018 | 09:15
Biće još vatre za "skudeto"! Đenova se u nedjelju uveče pokazala kao tvrd orah, ali ipak nije pokvarila planove ekipi sa „San Paola“ zahvaljujući prvencu Raula Albiola na njegovom jubilarnom 200. meču za Napoli.

Defanzivac Raul Albiol je sredinom drugog poluvremena slomio Đenovljane na San Paolu i prepolovio deficit u odnosu na "Staru damu", zahvaljujući kiksu lidera kod SPAL u subotu.

S druge strane, Lacio je remizirao sa Bolonjom 1:1 i treće kolo u nizu ostao bez pobede.

Gosti su poveli već u trećem minutu preko Simonea Verdija, ali je svega desetak minuta kasnije izjednačio Lukas Leiva. Međutim, Rimljani nisu uspeli da preokrenu rezultat, pa su ostali bez četvrte pozicije koja vodi u Ligu šampiona.

Srpski reprezentativci Sergej Milinković-Savić i Dušan Basta su meč gledali sa klupe za rezerve.

Dok Basta često pauzira u Seriji A, Sergej je verovatno bio još rotiv zbog povrede mišića koja ga je sprečila da u četvrtak igra protiv Dinama u Kijevu u Ligi Evrope.

Još će biti vatre u trci za „skudetom“!

Šansa za dolazak na „minus dva“ koju je SPAL remijem protiv Juventusa (0:0) pružio Napoliju, kao da je vezala noge izabranicima Mauricija Sarija, pa je Đenova dugo odolijevala na „San Paolu“...

Ali je ipak poklekla!

NAPOLI - ĐENOVA 1:0 (0:0)

Gol odluke postigao je Španac Raul Albiol, koji je večeras po 200. put nosio dres Napolitanaca, nakon kornera u 72. minutu!

Centrirao je njegov sunarodnjak Hoze Kaljehon, a na prvoj stativi najviši je bio Albiol za 23. pobjedu domaćina!

Imali su izabranici Mauricija Sarija tri stopostotne šanse u prvom dijelu preko Drisa Mertensa, potom Alana, da bi Lorenco Insinje u posljednjem minutu prvog dijela pogodio desnu stativu gostiju sa stadiona „Marasi“.

Početkom nastavka, u 51. minutu i Mertens je pogodio okvir gola Matije Perina i polako se dizala nervoza da će Napolitanci prokockasti šansu da se približe Juveu...

Dileme je razriješio slavljenik Albiol, prvim golom u svom 200. meču u dresu Napolitanaca, iako su i gosti sa „Marasija, za koje je od starta nastupio srpski internacioanalc Darko Lazović i reprezentativac Bosne i Hercegovine Ervin Zukanović, imali svoje šanse.

Najbolju je propustio Nikolas Spoli u 35. minutu, kada je glavom poslije kornera šutirao pored stative Pepea Reine.

Za razliku od Napolija, Lacio je propustio priliku da domaćim trijumfom nad Bolonjom stigne do četvrtog mjesta na tabeli koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona – 1:1.

Na „Olimpijskom stadionu“ u Rimu već u trećem minutu gosti su šokirali navijače Lacija, nakon što je Simone Verdi doveo Bolonju u vođstvo.

Blerim Džemaili je odapeo projektil pod prečku, golman nebesko-plavih je odbranio, da bi potom Verdi odbijenu loptu pospremio u mrežu - 0:1.

Desetak minuta kasnije uzvratili su „lacijali“ za izjednačenje i kako se na kraju ispostavilo podjelu bodova. Luis Alberto je asistirao Lukašu Leivi, koji je lažnjakom prevario svog čuvara i potom plasirao loptu u lijevi ugao - 1:1.

Srpski reprezentativac Sergej Milinković Savić još se nije poptuno oporavio, pa je meč odgledao sa klupe za rezervne igrače.