ПЛ БиХ: Чудо! Зрињски - Жељо од 0:3 до 3:3!

Чудо, али баш чудо у Мостару! Шампион Босне и Херцеговине Зрињски губио је у Мостару од лидера на табели сарајевског Жељезничара (0:3), али је у периоду од 88. до 90+2. минута стигао до ремија (3:3). Пораз Борца у Добоју код Какња (2:0).

Фудбал 18.03.2018 | 09:00
Луди меч на стадиону "Под Бијелим бријегом" у суботу поподне у Мостару!

Жељезничар је буквално имао бодове у џепу и огромну предност од 0:3 захваљујући погоцима Хрвоја Баришића (аутогол), Стојана Врањеша и Горана Закарића из једанаестерца. Имао је у тим тренуцима и пет бодова вишка у односу на другопласиране Мостарце и велики корак ка титули.

До 88. минута...

А онда су изабраници Блажа Слишковића за само четири минута стигли до ремија 3:3 у режији Тонија Јовића, Милоша Аћимовића и Семира Пезера!

Тим Адмира Аџема је већ у осмом минуту стигао до предности - Горан Закарић је прошао о лијевој страни и центрирао у казнени простор, а лопта је погодила Хрвоја Баришића и одсјела у мрежи Зрињског - 0:1.

Имали су "племићи" преко Немање Билбије шансу да изједначе само неколико минута касније, међутим, Бањалучанин је промашио гол из стопостотоне шансе са неколико метара.

У 17. минуту је Милош Филиповић такође имао добру шансу за поравнање међутим лоше је шутирао, па није било потребе за интервенцијом Ведрана Кјосевског.

Казна за те промашаје Мостараца је услиједила три минута касније када је послије одличне акције гостију са "Грбавице" први гол у дресу Жеље постигао Стојан Врањеш након асистенције Воје Убипарипа и с тим резултатом се отишло на одмор.

У наставку је било прилика на обје стране, међутим, кад је у 86. минуту досуђен пенал за Жељу, који је у гол и 0:3 претворио Закариоћ, чинило се да ће бодови ићи на "Грбавицу"...

Међутим, тако нису мислили изабраници Блажа Слишковића, који су у четири минута, стигли до једног бода!