PL BiH: Čudo! Zrinjski - Željo od 0:3 do 3:3!

Čudo, ali baš čudo u Mostaru! Šampion Bosne i Hercegovine Zrinjski gubio je u Mostaru od lidera na tabeli sarajevskog Željezničara (0:3), ali je u periodu od 88. do 90+2. minuta stigao do remija (3:3). Poraz Borca u Doboju kod Kaknja (2:0).

Fudbal 18.03.2018 | 09:00
Ludi meč na stadionu "Pod Bijelim brijegom" u subotu popodne u Mostaru!

Željezničar je bukvalno imao bodove u džepu i ogromnu prednost od 0:3 zahvaljujući pogocima Hrvoja Barišića (autogol), Stojana Vranješa i Gorana Zakarića iz jedanaesterca. Imao je u tim trenucima i pet bodova viška u odnosu na drugoplasirane Mostarce i veliki korak ka tituli.

Do 88. minuta...

A onda su izabranici Blaža Sliškovića za samo četiri minuta stigli do remija 3:3 u režiji Tonija Jovića, Miloša Aćimovića i Semira Pezera!

Tim Admira Adžema je već u osmom minutu stigao do prednosti - Goran Zakarić je prošao o lijevoj strani i centrirao u kazneni prostor, a lopta je pogodila Hrvoja Barišića i odsjela u mreži Zrinjskog - 0:1.

Imali su "plemići" preko Nemanje Bilbije šansu da izjednače samo nekoliko minuta kasnije, međutim, Banjalučanin je promašio gol iz stopostotone šanse sa nekoliko metara.

U 17. minutu je Miloš Filipović takođe imao dobru šansu za poravnanje međutim loše je šutirao, pa nije bilo potrebe za intervencijom Vedrana Kjosevskog.

Kazna za te promašaje Mostaraca je uslijedila tri minuta kasnije kada je poslije odlične akcije gostiju sa "Grbavice" prvi gol u dresu Želje postigao Stojan Vranješ nakon asistencije Voje Ubiparipa i s tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku je bilo prilika na obje strane, međutim, kad je u 86. minutu dosuđen penal za Želju, koji je u gol i 0:3 pretvorio Zakarioć, činilo se da će bodovi ići na "Grbavicu"...

Međutim, tako nisu mislili izabranici Blaža Sliškovića, koji su u četiri minuta, stigli do jednog boda!