ШПА: Валенсија лако са Алавесом!

Максимовић се вратио у тим! Фудбалери Валенсије победили су Алавес са 3:1 у 29. колу ЛаЛиге. Валенсија у страшној форми! Најзаслужнији за шесту победу у последњих седам кола Примере су Симоне Заза и Родриго. Алавес добро прошао са само три лопте у мрежи. Сосиједад повео, па изгубио од Хетафеа. Хетафе види Европу! Фудбалери Хетафеа победили су на гостовању Реал Сосиједад са 2:1.  Бетис убедљив против Еспањола! Фудбалери Бетиса победили су на свом терену екипу Еспањола са 3:0.

Фудбал 18.03.2018 | 10:00
Српски фудбалер Немања Максимовић вратио се у тим, након што је пропустио претходна два меча. Везни играч у 84. минуту заменио је Пареха.

Изабраници Марселиња Гарсије Торала остварили су трећу победу заредом у шампионату и сада заостају само пет бодова за Реал Мадридом.

Са друге стране Алавес је претрпео трећи пораз заредом, али су и даље далеко од зоне испадања.

Предност домаћима донео је Родриго у 19. минуту. Заза је одлично асистирао ка Шпанцу, а овај је сигурним ударцем савладао Пашека.

До другог гола није се чекало пуно. Парехо је у 33. минуту центрирао из слободног ударца, а на правом месту нашао се Заза који је стопалом скренуо лопту у гол.

Гости су почетком другог полувреман успели да смање на 2:1 преко Собрина, али је то било све што смо видели од њих на овом мечу. Штавише успели су да постигну аутогол.

Валенсија - Алавес 3:1 (2:0) у мечу 29. кола Примере!

Стрелци за "слепе мишеве" били су Родриго у 19. и Симоне Заза у 33. минуту, док је Лагвардија у 54. минуту скренуо центаршут у сопствену мрежу и тако угасио наду гостујућег тима да после поготка Рубена Собрина за 2:1 почетком другог полувремена могу да ураде нешто више.

Валенсији је то шеста победа у последњих седам кола, уз реми у Билбау, тако да се место у прва четири и повратак у Лигу шампиона тешко могу довести у питање, нарочито ако Севиља и Виљареал у недељу не освоје три бода, а имају прилично тешке задатке.

Марселинови изабраници, Немања Максимовић је ушао са клупе у 84. минуту, демонстрирали су брз, нападачки, атрактиван фудбал, уз велики број пропуштених шанси, поред три дата гола.

Повели су малим ремек делом, после дуплог паса Родрига и Зазе на малом простору, када је Италијан перфектно одмереним кратким додавањем иза леђа одбране "избацио" натурализованог Бразилца самог пред голмана Гарсију.

Гарсија је изванредно бранио током целе утакмице, али у 33. минуту није могао да заустави ни ударац Зазе са пет метара, на центаршут Пареха са десног бока - 2:0.

Алавес је у 49. минуту смањио из једноставног противнапада, коме је погрешном проценом лета лопте кумовао леви бек домаћих Гаја, али само пет минута касније поново је било два гола разлике. Солер је упутио опасан центаршут, а Лагвардија неспретно реаговао и матирао Гарсију.

Раније у току дана Депортиво ла Коруња и Лас Палмас одиграли су 1:1. Оба гола постигнута су у првом полувремену и обе екипе се налазе у зони испадања.

Хетафе види Европу! Фудбалери Хетафеа победили су на гостовању Реал Сосиједад са 2:1, у 29. колу ЛаЛиге.

Гости су овим тријумфом дошли до десете победе и сада имају 39 бодова, пет мање од Виљареала који се налази на последњој позицији које води у Европу.

Са друге стране Сосиједад је обезбедио останак још раније, а Европа им је далеко, тако да ће морати да се задовоље са средином табеле.

Домаћи састав дошао је до гола предности у 23. минуту када је Вилијам Жозе савладао Фернанда Гуаиту.

Играо је добро Сосиједад, али је прави шок за њих уследио у 45. минуту. У најгорем могућем тренутку за Баске, Даконам је главом постигао гол.

Хетафе је овим голом добио на самопоуздању и већ почетком другог периода дошао је до преокрета. Анхел је фантастичним шутем савладао Моју и тим поготком донео велико славље гостима.

До краја меча није било голова, па је тако Хетафе дошао до важног тријумфа.

Бетис убедљив против Еспањола! Фудбалери Бетиса победили су на свом терену екипу Еспањола са 3:0 у утакмици 29. кола шпанске Примере.

Бетис је уписао 13. победу од почетка шампионата и осми је на табели са 43 бода, док је Еспањол на 13. позицији са 35 освојених бодова.

Голове за победнички тим на вечерашњем мечу постигли су Фирпо Жуниор у 34, Ријад Будебуз у 56. и Франциско Гуреро у 69. минуту.

Фудбалери Бетиса у наредном колу Примере гостују Хетафеу, док Еспањол дочекује Алавес.