ŠPA: Valensija lako sa Alavesom!

Maksimović se vratio u tim! Fudbaleri Valensije pobedili su Alaves sa 3:1 u 29. kolu LaLige. Valensija u strašnoj formi! Najzaslužniji za šestu pobedu u poslednjih sedam kola Primere su Simone Zaza i Rodrigo. Alaves dobro prošao sa samo tri lopte u mreži. Sosijedad poveo, pa izgubio od Hetafea. Hetafe vidi Evropu! Fudbaleri Hetafea pobedili su na gostovanju Real Sosijedad sa 2:1.  Betis ubedljiv protiv Espanjola! Fudbaleri Betisa pobedili su na svom terenu ekipu Espanjola sa 3:0.

Fudbal 18.03.2018 | 10:00
Srpski fudbaler Nemanja Maksimović vratio se u tim, nakon što je propustio prethodna dva meča. Vezni igrač u 84. minutu zamenio je Pareha.

Izabranici Marselinja Garsije Torala ostvarili su treću pobedu zaredom u šampionatu i sada zaostaju samo pet bodova za Real Madridom.

Sa druge strane Alaves je pretrpeo treći poraz zaredom, ali su i dalje daleko od zone ispadanja.

Prednost domaćima doneo je Rodrigo u 19. minutu. Zaza je odlično asistirao ka Špancu, a ovaj je sigurnim udarcem savladao Pašeka.

Do drugog gola nije se čekalo puno. Pareho je u 33. minutu centrirao iz slobodnog udarca, a na pravom mestu našao se Zaza koji je stopalom skrenuo loptu u gol.

Gosti su početkom drugog poluvreman uspeli da smanje na 2:1 preko Sobrina, ali je to bilo sve što smo videli od njih na ovom meču. Štaviše uspeli su da postignu autogol.

Valensija - Alaves 3:1 (2:0) u meču 29. kola Primere!

Strelci za "slepe miševe" bili su Rodrigo u 19. i Simone Zaza u 33. minutu, dok je Lagvardija u 54. minutu skrenuo centaršut u sopstvenu mrežu i tako ugasio nadu gostujućeg tima da posle pogotka Rubena Sobrina za 2:1 početkom drugog poluvremena mogu da urade nešto više.

Valensiji je to šesta pobeda u poslednjih sedam kola, uz remi u Bilbau, tako da se mesto u prva četiri i povratak u Ligu šampiona teško mogu dovesti u pitanje, naročito ako Sevilja i Viljareal u nedelju ne osvoje tri boda, a imaju prilično teške zadatke.

Marselinovi izabranici, Nemanja Maksimović je ušao sa klupe u 84. minutu, demonstrirali su brz, napadački, atraktivan fudbal, uz veliki broj propuštenih šansi, pored tri data gola.

Poveli su malim remek delom, posle duplog pasa Rodriga i Zaze na malom prostoru, kada je Italijan perfektno odmerenim kratkim dodavanjem iza leđa odbrane "izbacio" naturalizovanog Brazilca samog pred golmana Garsiju.

Garsija je izvanredno branio tokom cele utakmice, ali u 33. minutu nije mogao da zaustavi ni udarac Zaze sa pet metara, na centaršut Pareha sa desnog boka - 2:0.

Alaves je u 49. minutu smanjio iz jednostavnog protivnapada, kome je pogrešnom procenom leta lopte kumovao levi bek domaćih Gaja, ali samo pet minuta kasnije ponovo je bilo dva gola razlike. Soler je uputio opasan centaršut, a Lagvardija nespretno reagovao i matirao Garsiju.

Ranije u toku dana Deportivo la Korunja i Las Palmas odigrali su 1:1. Oba gola postignuta su u prvom poluvremenu i obe ekipe se nalaze u zoni ispadanja.

Hetafe vidi Evropu! Fudbaleri Hetafea pobedili su na gostovanju Real Sosijedad sa 2:1, u 29. kolu LaLige.

Gosti su ovim trijumfom došli do desete pobede i sada imaju 39 bodova, pet manje od Viljareala koji se nalazi na poslednjoj poziciji koje vodi u Evropu.

Sa druge strane Sosijedad je obezbedio ostanak još ranije, a Evropa im je daleko, tako da će morati da se zadovolje sa sredinom tabele.

Domaći sastav došao je do gola prednosti u 23. minutu kada je Vilijam Žoze savladao Fernanda Guaitu.

Igrao je dobro Sosijedad, ali je pravi šok za njih usledio u 45. minutu. U najgorem mogućem trenutku za Baske, Dakonam je glavom postigao gol.

Hetafe je ovim golom dobio na samopouzdanju i već početkom drugog perioda došao je do preokreta. Anhel je fantastičnim šutem savladao Moju i tim pogotkom doneo veliko slavlje gostima.

Do kraja meča nije bilo golova, pa je tako Hetafe došao do važnog trijumfa.

Betis ubedljiv protiv Espanjola! Fudbaleri Betisa pobedili su na svom terenu ekipu Espanjola sa 3:0 u utakmici 29. kola španske Primere.

Betis je upisao 13. pobedu od početka šampionata i osmi je na tabeli sa 43 boda, dok je Espanjol na 13. poziciji sa 35 osvojenih bodova.

Golove za pobednički tim na večerašnjem meču postigli su Firpo Žunior u 34, Rijad Budebuz u 56. i Francisko Gurero u 69. minutu.

Fudbaleri Betisa u narednom kolu Primere gostuju Hetafeu, dok Espanjol dočekuje Alaves.