СЛС: Опет пораз Радничког, велика борба за Европу!

Вождовцу дерби "на крову" са Радничким.  Фудбалери Вождовца савладали су нишки Раднички са 2:1 у дербију којим је отворено 28. коло Суперлиге Србије.  Не иде се тако у Европу! Вождовац с ветеранима уништио Нишлије.  Први пораз Радничког на страни од септембра прошле године. . .  Разлика између трећепласираног и осмопласираног је девет бодова, а тек следи подела. . .

Фудбал 16.03.2018 | 20:15
Вождовац је "на крову" повео преко Павићевића у 17. минуту, али је само 120 секунди касније изједначио Мицић.

Нерешеним резултатом отишло се на одмор, да би на старту другог полувремена ‘Змајеви’ стигли до вођства.

Стрелац је био Михајлов који је, испоставиће се, поставио коначан резултат.

Овим тријумфом Вождовац се изједначио са петопласираним Спартаком са 43 бода и утакмицом више, док је Раднички три места изнад са шест бодова више.

Фудбалери Радничког су до прошлог викенда били у серији од десет утакмица без пораза, након одлуке ФСС да одузме два бода Партизану били у ситуацији да размишљају и о другом месту, али након меча против Спаратак и Вождовца компликује се ситуација у борби за Европу.

Вождовац је "на крову" славио против Радничког голом Мише Михајлова у 51. минуту и поново себе уврстио у ред кандидата који желе излаз на међународну сцену.

ВОЖДОВАЦ - РАДНИЧКИ НИШ 2:1 (1:1)

Снашао се одлично штопер "змајева" у казненом простору ривала и надмудрио одличног Бојана Шаранова из непосредне близине, а управо је чувар мреже Нишлија најзаслужнији што Вождовац раније није "убио меч". Имали су домаћи неколико шанси услед простора који је остао за контре, најбољу сигурно преко Борка Дуроњића...

Нишлије су нападале читаво друго полувреме, али остале су на само једном голу из првог полувремена преко искусног везисте Душана Мићића у 19. минуту.

Био је то изједначујући гол за Раднички који је 120 секунди раније примио погодак након добре реакције Марка Павићевића, а занимљиво је да смо на овом мечу видели доста грубих стартова и протеста, на крају чак седам жутих картона.

Раднички из Ниша је дефинитивно у кризи, а други узастопни пораз који су данас доживели против Вождовца на Душановцу (2:1) условиће да пред почетак плеј-офа доведу у питање позицију број три, коју су држали у последње време. Маштали су на Чаиру недавно чак и о другом месту и претицању Партизана на табели, али са оваквом формом, то делује као научна фантастика.

Нису Нишлије играле лоше данас на крову тржног центра, али је дефанзивна грешка условила да већ после 17 минута Вождовац поведе са 1:0. Стрелац је био искусни Марко Павићевић (31), проверени голгетер који је после одбитка постигао првенац у дресу Змајева и разгалио неколико стотина окупљених гледалаца. Ипак, Раднички се није дао, само два минута касније после корнера, узвратио је искусни Душан Мићић који се снашао у гужви у петерцу и поравнао на 1:1.

Много бољи фудбал гледали смо у другом полувремену, а Вождовац је био срећнији на крају. Преко искусног штопера Милоша Михајлова (35) Змајеви су у 53. минуту стекли нову предност коју су сачували до последњег звиждука. Фалио је данас Нишлијама и њихов најбољи стрелац Милан Павков који је ретко улазио у шансе за гол па је ито разлог зашто су поражени на гостовању први пут од септембра прошле године.

Екипа Бобана Дмитровића није успевала да дође често у прилику да угрози гол Вождовца, а најбољу шансу промашио је Јапанац Нома у 74. минуту када је ужасно шутирао поред гола са 16 метара на пас Цакија Стојановића.

Вождовац је у завршници претио углавном из контранапада, али се резервиста Борко Дурињић није прославио. Два пута је некадашњи фудбалер Црвене звезде и ОФК Београда излазио наспрам голмана Нишлија Бобана Шаранова, али је оба пута искусни чувар мреже задржао Раднички у животу. Нажалост, без велике користи...

"Задовољан сам игром, задовољан сам и односом, офанзивним акцијама које смо имали... Савладали смо јако озбиљног противника и остаје ми само да честитам својој екипи на заслуженој победи", рекао је Веселиновић за Аренуспорт после утакмице.

Тренер Радничког Бобан Дмитровић рекао је његова екипа заслужила макар бод на данашњој утакмици.

"Мислим да смо заслужили бар бод. У фудбалу бивате кажњени за дечје грешке... Ми смо данас направили две грешке, противник нас је казнио и дао нам два гола. Надам се да ћемо из ова два пораза да извучемо поуке. Раднички неће да одустане од својих циљева, идемо, газимо даље", рекао је Дмитровић.

"Ми желимо Европу. И да смо данас добили ништа не би било решено, јер је још много бодова у игри. Надам се да ћемо паузу искористити како треба", додао је тренер нишког клуба.

Раднички остаје трећепласирани с 49 бодова, сад тек три мање од Чукаричког који има и меч мање, док Вождовац иде на шесто место с 43 бода.

Разлика између трећег и осмог је тек девет бодова, а тек следи подела "плена" у плеј-офу.