SLS: Opet poraz Radničkog, velika borba za Evropu!

Voždovcu derbi "na krovu" sa Radničkim.  Fudbaleri Voždovca savladali su niški Radnički sa 2:1 u derbiju kojim je otvoreno 28. kolo Superlige Srbije.  Ne ide se tako u Evropu! Voždovac s veteranima uništio Nišlije.  Prvi poraz Radničkog na strani od septembra prošle godine. . .  Razlika između trećeplasiranog i osmoplasiranog je devet bodova, a tek sledi podela. . .

Fudbal 16.03.2018 | 20:15
Voždovac je "na krovu" poveo preko Pavićevića u 17. minutu, ali je samo 120 sekundi kasnije izjednačio Micić.

Nerešenim rezultatom otišlo se na odmor, da bi na startu drugog poluvremena ‘Zmajevi’ stigli do vođstva.

Strelac je bio Mihajlov koji je, ispostaviće se, postavio konačan rezultat.

Ovim trijumfom Voždovac se izjednačio sa petoplasiranim Spartakom sa 43 boda i utakmicom više, dok je Radnički tri mesta iznad sa šest bodova više.

Fudbaleri Radničkog su do prošlog vikenda bili u seriji od deset utakmica bez poraza, nakon odluke FSS da oduzme dva boda Partizanu bili u situaciji da razmišljaju i o drugom mestu, ali nakon meča protiv Sparatak i Voždovca komplikuje se situacija u borbi za Evropu.

Voždovac je "na krovu" slavio protiv Radničkog golom Miše Mihajlova u 51. minutu i ponovo sebe uvrstio u red kandidata koji žele izlaz na međunarodnu scenu.

VOŽDOVAC - RADNIČKI NIŠ 2:1 (1:1)

Snašao se odlično štoper "zmajeva" u kaznenom prostoru rivala i nadmudrio odličnog Bojana Šaranova iz neposredne blizine, a upravo je čuvar mreže Nišlija najzaslužniji što Voždovac ranije nije "ubio meč". Imali su domaći nekoliko šansi usled prostora koji je ostao za kontre, najbolju sigurno preko Borka Duronjića...

Nišlije su napadale čitavo drugo poluvreme, ali ostale su na samo jednom golu iz prvog poluvremena preko iskusnog veziste Dušana Mićića u 19. minutu.

Bio je to izjednačujući gol za Radnički koji je 120 sekundi ranije primio pogodak nakon dobre reakcije Marka Pavićevića, a zanimljivo je da smo na ovom meču videli dosta grubih startova i protesta, na kraju čak sedam žutih kartona.

Radnički iz Niša je definitivno u krizi, a drugi uzastopni poraz koji su danas doživeli protiv Voždovca na Dušanovcu (2:1) usloviće da pred početak plej-ofa dovedu u pitanje poziciju broj tri, koju su držali u poslednje vreme. Maštali su na Čairu nedavno čak i o drugom mestu i preticanju Partizana na tabeli, ali sa ovakvom formom, to deluje kao naučna fantastika.

Nisu Nišlije igrale loše danas na krovu tržnog centra, ali je defanzivna greška uslovila da već posle 17 minuta Voždovac povede sa 1:0. Strelac je bio iskusni Marko Pavićević (31), provereni golgeter koji je posle odbitka postigao prvenac u dresu Zmajeva i razgalio nekoliko stotina okupljenih gledalaca. Ipak, Radnički se nije dao, samo dva minuta kasnije posle kornera, uzvratio je iskusni Dušan Mićić koji se snašao u gužvi u petercu i poravnao na 1:1.

Mnogo bolji fudbal gledali smo u drugom poluvremenu, a Voždovac je bio srećniji na kraju. Preko iskusnog štopera Miloša Mihajlova (35) Zmajevi su u 53. minutu stekli novu prednost koju su sačuvali do poslednjeg zvižduka. Falio je danas Nišlijama i njihov najbolji strelac Milan Pavkov koji je retko ulazio u šanse za gol pa je ito razlog zašto su poraženi na gostovanju prvi put od septembra prošle godine.

Ekipa Bobana Dmitrovića nije uspevala da dođe često u priliku da ugrozi gol Voždovca, a najbolju šansu promašio je Japanac Noma u 74. minutu kada je užasno šutirao pored gola sa 16 metara na pas Cakija Stojanovića.

Voždovac je u završnici pretio uglavnom iz kontranapada, ali se rezervista Borko Durinjić nije proslavio. Dva puta je nekadašnji fudbaler Crvene zvezde i OFK Beograda izlazio naspram golmana Nišlija Bobana Šaranova, ali je oba puta iskusni čuvar mreže zadržao Radnički u životu. Nažalost, bez velike koristi...

"Zadovoljan sam igrom, zadovoljan sam i odnosom, ofanzivnim akcijama koje smo imali... Savladali smo jako ozbiljnog protivnika i ostaje mi samo da čestitam svojoj ekipi na zasluženoj pobedi", rekao je Veselinović za Arenusport posle utakmice.

Trener Radničkog Boban Dmitrović rekao je njegova ekipa zaslužila makar bod na današnjoj utakmici.

"Mislim da smo zaslužili bar bod. U fudbalu bivate kažnjeni za dečje greške... Mi smo danas napravili dve greške, protivnik nas je kaznio i dao nam dva gola. Nadam se da ćemo iz ova dva poraza da izvučemo pouke. Radnički neće da odustane od svojih ciljeva, idemo, gazimo dalje", rekao je Dmitrović.

"Mi želimo Evropu. I da smo danas dobili ništa ne bi bilo rešeno, jer je još mnogo bodova u igri. Nadam se da ćemo pauzu iskoristiti kako treba", dodao je trener niškog kluba.

Radnički ostaje trećeplasirani s 49 bodova, sad tek tri manje od Čukaričkog koji ima i meč manje, dok Voždovac ide na šesto mesto s 43 boda.

Razlika između trećeg i osmog je tek devet bodova, a tek sledi podela "plena" u plej-ofu.