ХОЛ: Реалов вундеркинд наљутио Ајакс!

Херенвен издржао полувреме у Амстердаму, а Утрехт на свом терену упалио петарду.  Фајенорду није значило, али је АЗ забрљао.  Славни ротедамски клуб славио са 2:1 у дербију 27. кола Ередивизије.

Фудбал 12.03.2018 | 09:15
После два разочаравајућа меча Ајакс је уписао победу у Ередивизији и то на домаћем терену против једне од омиљених муштерија, Херенвена са 3:1 у утакмици 27. кола.

Мучили су се, додуше, Копљаници, у првом полувремену са жилавим гостима, а највише проблема задао им је Мартин Едегард, норвешки вундеркинд који је и даље игра на позајмици из мадридског Реала.

Ајакс је повео у 31. минуту, када је Хаким Зијех проиграо Матијса де Лихта, али је само два минута касније Едегард изједначио и подигао температуру код домаћина. И то је урадио на сјајан начин - бомбом са више од 25 метара!

Ипак, ствари су дошле на своје у наставку утакмице, у којем је Ајакс три пута затресао противничку мрежу.

Уругвајски дефанзивац Николас Таљафико је у 59. минуту вратио предност Ајаксу, а тек у самој завршници домаћин је дошао до убедљиве победе.

Дони ван де Бек је у 89. минуту повисио на 3:1, а коначан резултат поставио је Давид Нерес у трећем минуту судијске надокнаде.

Сјајну партију на домаћем терену пружио је Утрехт који је торпедовао Витесе са 5:1. Двоструки стрелац био је Јасин Ајуб, а по један су за Утрехт дали Јансен, Лабијад и Ван де Стрек.

Фајенорду није значило, али је АЗ забрљао. Славни ротедамски клуб славио са 2:1 у дербију 27. кола Ередивизије.

Фајенорд ове сезоне игра топло-хладно и то је једина константа великана из Ротердама. А у недељу је дошао ред да буде топло, пошто је на Де Кајпу пао АЗ Алкмар са 2:1 у дербију 27. кола Ередивизије.

Домаћин је одавно изгубио све шансе у борби за одбрану титуле, па чак и за нешто мање озбиљно од тога, али је вечерашњим тријумфом нанео озбиљну штету АЗ-у у бици за позицију број два.

Жан Пол Ботијус је у 33. минуту довео домаће у вођство, а предност Фајенорда дуплирао је Николај Јоргенсен на асистенцију Стивена Бергхујса.

Али, није се после тога АЗ предао баш у потпуности. Додуше, тек у другом минуту судијске надокнаде је Воут Вегхорст постигао гол и преполовио заостатак.

Унео је на тај начин одређене дозу нервозе у редове играча, али и навијача Фајенорда. Овај пут, међутим, одбрана екипа из Ротердама није направила кикс и три бода су остала на Де Кајпу.

ХОЛАНДИЈА 1 - 27. КОЛО: