HOL: Realov vunderkind naljutio Ajaks!

Herenven izdržao poluvreme u Amsterdamu, a Utreht na svom terenu upalio petardu.  Fajenordu nije značilo, ali je AZ zabrljao.  Slavni rotedamski klub slavio sa 2:1 u derbiju 27. kola Eredivizije.

Fudbal 12.03.2018 | 09:15
Posle dva razočaravajuća meča Ajaks je upisao pobedu u Erediviziji i to na domaćem terenu protiv jedne od omiljenih mušterija, Herenvena sa 3:1 u utakmici 27. kola.

Mučili su se, doduše, Kopljanici, u prvom poluvremenu sa žilavim gostima, a najviše problema zadao im je Martin Edegard, norveški vunderkind koji je i dalje igra na pozajmici iz madridskog Reala.

Ajaks je poveo u 31. minutu, kada je Hakim Zijeh proigrao Matijsa de Lihta, ali je samo dva minuta kasnije Edegard izjednačio i podigao temperaturu kod domaćina. I to je uradio na sjajan način - bombom sa više od 25 metara!

Ipak, stvari su došle na svoje u nastavku utakmice, u kojem je Ajaks tri puta zatresao protivničku mrežu.

Urugvajski defanzivac Nikolas Taljafiko je u 59. minutu vratio prednost Ajaksu, a tek u samoj završnici domaćin je došao do ubedljive pobede.

Doni van de Bek je u 89. minutu povisio na 3:1, a konačan rezultat postavio je David Neres u trećem minutu sudijske nadoknade.

Sjajnu partiju na domaćem terenu pružio je Utreht koji je torpedovao Vitese sa 5:1. Dvostruki strelac bio je Jasin Ajub, a po jedan su za Utreht dali Jansen, Labijad i Van de Strek.

Fajenordu nije značilo, ali je AZ zabrljao. Slavni rotedamski klub slavio sa 2:1 u derbiju 27. kola Eredivizije.

Fajenord ove sezone igra toplo-hladno i to je jedina konstanta velikana iz Roterdama. A u nedelju je došao red da bude toplo, pošto je na De Kajpu pao AZ Alkmar sa 2:1 u derbiju 27. kola Eredivizije.

Domaćin je odavno izgubio sve šanse u borbi za odbranu titule, pa čak i za nešto manje ozbiljno od toga, ali je večerašnjim trijumfom naneo ozbiljnu štetu AZ-u u bici za poziciju broj dva.

Žan Pol Botijus je u 33. minutu doveo domaće u vođstvo, a prednost Fajenorda duplirao je Nikolaj Jorgensen na asistenciju Stivena Berghujsa.

Ali, nije se posle toga AZ predao baš u potpunosti. Doduše, tek u drugom minutu sudijske nadoknade je Vout Veghorst postigao gol i prepolovio zaostatak.

Uneo je na taj način određene dozu nervoze u redove igrača, ali i navijača Fajenorda. Ovaj put, međutim, odbrana ekipa iz Roterdama nije napravila kiks i tri boda su ostala na De Kajpu.

HOLANDIJA 1 - 27. KOLO: