ПОР: Бенфика за четири минута сломила Авес!

Орлови наставили потеру за Портом.

Фудбал 11.03.2018 | 10:45
Бенфика је наставила да притиска Порто у борби за шампионску титулу. Орлови су на свом терену уз доста муке савладали Бенфику са 2:0 у утакмици 26. кола португалске Примеире.

То је браниоцу титуле била шеста узастопна победа у шампионату и сада поново има само два бода мање, додуше и утакмицу више од Змајева.

Иако су навијачи на Луж стадиону очекивали мање-више рутинску победу, морали су домаћи баш да се помуче. Оба гола су пала у завршници утакмице, када је већ нервоза полако почела да се увлачи у редове фудбалера Бенфике.

Али, онда су домаћи за само три минута мини-блицкригом отколони све дилеме и страхове. Играо се 71. минут када је Жонас затресао мрежу Авеса, а у 75. је коначан резултат поставио Дијас.

Обојица репрезентативаца Србије одиграла су целу утакмицу за Бенфику - и Љубомир Фејса и Андрија Живковић.

ПОРТУГАЛ 1 - 26. КОЛО