POR: Benfika za četiri minuta slomila Aves!

Orlovi nastavili poteru za Portom.

Fudbal 11.03.2018 | 10:45
Benfika je nastavila da pritiska Porto u borbi za šampionsku titulu. Orlovi su na svom terenu uz dosta muke savladali Benfiku sa 2:0 u utakmici 26. kola portugalske Primeire.

To je braniocu titule bila šesta uzastopna pobeda u šampionatu i sada ponovo ima samo dva boda manje, doduše i utakmicu više od Zmajeva.

Iako su navijači na Luž stadionu očekivali manje-više rutinsku pobedu, morali su domaći baš da se pomuče. Oba gola su pala u završnici utakmice, kada je već nervoza polako počela da se uvlači u redove fudbalera Benfike.

Ali, onda su domaći za samo tri minuta mini-blickrigom otkoloni sve dileme i strahove. Igrao se 71. minut kada je Žonas zatresao mrežu Avesa, a u 75. je konačan rezultat postavio Dijas.

Obojica reprezentativaca Srbije odigrala su celu utakmicu za Benfiku - i Ljubomir Fejsa i Andrija Živković.

PORTUGAL 1 - 26. KOLO