БЛ: Мајнц без даха, против Шалкеа, на јубилеју!

Новом гостујућом побједом, тим из Гелзенкирхена учврстио другу позицију у Бундеслиги.  Неће Бајерн тек тако оверити титулу: Слалом Калиђурија сломио Мајнц! Шалке славио на гостовању - 1:0.

Фудбал 09.03.2018 | 23:21
Шалке носи бодове из Мајнца!

У првом дуелу 26. кола Бундеслиге, тим из Гелзенкирхена растужио је домаћи Мајнц и у њиховом 400. мечу у најјачој њемачкој лиги славио минималну побједу, којом се учврстио на другој позицији.

Гол одлуке постигао је Данијел Калиђури почетком наставка.

МАЈНЦ - ШАЛКЕ 0:1 (0:0)

Нешто конкретнији у првом дијелу био је домаћин, али без иједног шута у гол ривала у првих 45 минута.

А онда шок за домаће. У 55. минуту Калиђури је соло продором створио себи простор за шут, а онда сјајно погодио са двадесетак метара супротни угао гола Флоријана Милера.

Покушао је Мајнц да нађе одговор на вођство гостију, али скоро ништа није полазило за руком фудбалерима Сандра Шварца.

Сјајан на голу тима из Гелзенкирхена био је Ралф Ферман, који је у три наврата заустављао ударце домаћих и буквално их одличним одбранама доводио до лудила.

Новим поразом, већ 13. ове сезоне, Мајнц је додатно себи закомпликовао борбу за очување бундеслигашког статуса.

Броје се дани до тренутка када ће Бајерн поново оверити титулу шампиона Немачке. Све је већ познато у Бундеслиги што се тиче новог -старог владара, али Шалке чини све да бар отежао посао Баварцима.

Тим из Гелзенкрихена славио је на гостовању Мајнцу. Гурнуо је на тај начин домаћина у амбис, а себе учврстио на другој позицији. Врло борбен меч виђен је у Мајнцу.

Домаћин је дуго одолевао, чак имао и неколико занимљивих покушаја, али... Пресудила је класа Калиђурија. Спољни фудбалер Шалкеа је у 55.минуту узео лопту, у слалому прошао неколико играча и онда послао сјајну дијагоналу. Голман Мајнца је био беспомоћан.

На тај начин Шалке је стигао до четврте узастопне победе. Репрезентативац Србије Матија Настасић је одиграо свих 90 минута.

Мајнц је у ових 400 бундеслигашких утакмица остварио 133 побједе, 107 ремија и 160 пораза.