BL: Majnc bez daha, protiv Šalkea, na jubileju!

Novom gostujućom pobjedom, tim iz Gelzenkirhena učvrstio drugu poziciju u Bundesligi.  Neće Bajern tek tako overiti titulu: Slalom Kaliđurija slomio Majnc! Šalke slavio na gostovanju - 1:0.

Fudbal 09.03.2018 | 23:21
Šalke nosi bodove iz Majnca!

U prvom duelu 26. kola Bundeslige, tim iz Gelzenkirhena rastužio je domaći Majnc i u njihovom 400. meču u najjačoj njemačkoj ligi slavio minimalnu pobjedu, kojom se učvrstio na drugoj poziciji.

Gol odluke postigao je Danijel Kaliđuri početkom nastavka.

MAJNC - ŠALKE 0:1 (0:0)

Nešto konkretniji u prvom dijelu bio je domaćin, ali bez ijednog šuta u gol rivala u prvih 45 minuta.

A onda šok za domaće. U 55. minutu Kaliđuri je solo prodorom stvorio sebi prostor za šut, a onda sjajno pogodio sa dvadesetak metara suprotni ugao gola Florijana Milera.

Pokušao je Majnc da nađe odgovor na vođstvo gostiju, ali skoro ništa nije polazilo za rukom fudbalerima Sandra Švarca.

Sjajan na golu tima iz Gelzenkirhena bio je Ralf Ferman, koji je u tri navrata zaustavljao udarce domaćih i bukvalno ih odličnim odbranama dovodio do ludila.

Novim porazom, već 13. ove sezone, Majnc je dodatno sebi zakomplikovao borbu za očuvanje bundesligaškog statusa.

Broje se dani do trenutka kada će Bajern ponovo overiti titulu šampiona Nemačke. Sve je već poznato u Bundesligi što se tiče novog -starog vladara, ali Šalke čini sve da bar otežao posao Bavarcima.

Tim iz Gelzenkrihena slavio je na gostovanju Majncu. Gurnuo je na taj način domaćina u ambis, a sebe učvrstio na drugoj poziciji. Vrlo borben meč viđen je u Majncu.

Domaćin je dugo odolevao, čak imao i nekoliko zanimljivih pokušaja, ali... Presudila je klasa Kaliđurija. Spoljni fudbaler Šalkea je u 55.minutu uzeo loptu, u slalomu prošao nekoliko igrača i onda poslao sjajnu dijagonalu. Golman Majnca je bio bespomoćan.

Na taj način Šalke je stigao do četvrte uzastopne pobede. Reprezentativac Srbije Matija Nastasić je odigrao svih 90 minuta.

Majnc je u ovih 400 bundesligaških utakmica ostvario 133 pobjede, 107 remija i 160 poraza.