ЕЛ: Фенер се реванширао Жалгирсу!

Калинић и Мицић одлични! Екипа Фенербахчеа победила је на гостовању Жалгирис са 85:78 у 25. колу Евролиге.  Фенербахче можда изненадиш једном. . .  Други пут - већ много теже! Од Калине с љубављу: Жељко добио најлепши поклон за 58. рођендан! Фенербахче славио против Жалгириса - 85:78.

Кошарка 09.03.2018 | 21:35
Изабраници Жељка Обрадовића реванширали су се тиму из Каунаса за пораз у првом делу сезоне, када је Жалгирис славио у Истанбулу.

Фенербахче је остварио 18. победу у Евролиги, док је екипа Шарунаса Јасикевичуса доживела десети пораз.

Гледали смо веома уједначену игру у Литванији, а актуелни шампион Европе до тријумфа је дошао због одличног другог полувремена. Фенер је овај део игре добио са и тиме заслужено дошао до победе.

Никола Калинић одиграо је сјајан меч за турски клуб, пошто је за 25 минута остварио учинак од 12 поена, шест асистенција и два скока. Марко Гудурић убацио је четири поена уз четири асистенције, док је најефикаснији био Костас Слукас са 15 поена.

Василије Мицић пружио је добру ролу завршивши меч са 11 поена, пет асистенција, два скока и украдене лопте. Јанкунас је предњачио у поенима са 15, док је Пенгос убацио 14.

Фенер је на другом месту Евролиге са скором 18/7, док је Жалгирис пети са 15/10.

Кошаркаши Жалгириса победили су јесенас Фенербахче у Истанбулу и дали себи огроман ветар у леђа за заиста сјајну евролигашку сезону.

Литвански тим, практично сигуран учесник Топ 8 фазе, пришао је овог петка у Каунасу близу још једном изненађењу. Водио је против првака Европе у већем делу меча, на моменте и двоцифреном предношћу, али су на крају меча ствари ипак дошле на место.

ЖАЛГИРИС - ФЕНЕРБАХЧЕ 78:85 (24:17, 16:14, 18:21, 20:33)

Екипа Жељка Обрадовића је на његов рођендан остварила 18. победу и бар на неколико сати претекла другопласирани Олимпијакос. У одлучујућу офанзиву гости из Истанбула кренули су пет минута пре краја, после тројке Кевина Пангоса за 65:62.

Џејмс Нанали погодио је за "минус 1", Јан Весели је преокренуо резултат у Фенеров "плус", а Никола Калинић је у 37. минуту, својом другом тројком, наговестио како ће завршница да изгледа - 67:72.

Жалгирис је и после тога покушао да узврати, али су Костас Слукас и Ђиђи Датоме отклониили могућност да екипа Шарунаса Јасикевичијуса још једном победи Обрадовићев тим.

Калинић је био запажен међу гостима, па је завршио меч са 12 убачених поена за 26 минута у игри. Костас Слукас постигао је 15 поена за госте, Јан Весели 13, Џејсон Томпсон 11, а Луиђи Датоме био је најефикаснији са 16 поена. Марко Гудурић наступио је 18 минута у дресу Фенера и постигао четири поена.

Са друге стране, Василије Мицић истакао се у дресу Жалгириса и убацио 11 поена, уз шест асистенција. Најефикаснији у његовом тиму био је Паулијус Јанкунас са 15 поена.

Десет минута врхунске кошарке и стигла је још једна победа! То је био тријумфални рецепт кошаркаша Фенербахчеа на гостовању Жалгирису! Мучио се актуелни првак Европе, јурио резултатски дефицит добрих 32 минута, али је заблистао у последњем кварталу и стигао до 18 победе у Евролиги - 85:78.

Ова победа имала је и посвету. Био је то најлепши могући покон за 58.рођендан најтрофејнијем тренеру Европе Жељку Обрадовићу. Његов некадашњи ученик Шарунас Јасекевичијус пружио му је више него јак отпор, али... До изражаја је дошла снага и шампионски нерв екипе из Истанбула.

Имао је Жалгирис јаке адуте у Јанкунасу (15 поена) и Пангосу (14 поена), одличан је био и Василије Мицић са 11 поена и шест асистенција. Све је изгледало идеално за домаћи тим током првог полувремена. Силне проблеме задавао је литвански представник гостима шутем за три поена.

Међутим, чим је Фенер појачао одбрану, почели су проблеми за Жалгирис. Предност је почела да се топи, док су на другој страни играчи Фенера брутално пунили кош. Сјајно су деловали у последњој четвртини.

Сјајну партију пружио је наш репрезентативац Никола Калинић. Он је дуел завршио са 12 поена и шест асистенција уз само један промашај из игре.  Са друге стране Гудурић је за нешто више од 18 минута стигао до четири поена.

Најефикаснији у тиму Жељка Обрадовића био је Ђиђи Датоме са 16 поена.