EL: Fener se revanširao Žalgirsu!

Kalinić i Micić odlični! Ekipa Fenerbahčea pobedila je na gostovanju Žalgiris sa 85:78 u 25. kolu Evrolige.  Fenerbahče možda iznenadiš jednom. . .  Drugi put - već mnogo teže! Od Kaline s ljubavlju: Željko dobio najlepši poklon za 58. rođendan! Fenerbahče slavio protiv Žalgirisa - 85:78.

Košarka 09.03.2018 | 21:35
Izabranici Željka Obradovića revanširali su se timu iz Kaunasa za poraz u prvom delu sezone, kada je Žalgiris slavio u Istanbulu.

Fenerbahče je ostvario 18. pobedu u Evroligi, dok je ekipa Šarunasa Jasikevičusa doživela deseti poraz.

Gledali smo veoma ujednačenu igru u Litvaniji, a aktuelni šampion Evrope do trijumfa je došao zbog odličnog drugog poluvremena. Fener je ovaj deo igre dobio sa i time zasluženo došao do pobede.

Nikola Kalinić odigrao je sjajan meč za turski klub, pošto je za 25 minuta ostvario učinak od 12 poena, šest asistencija i dva skoka. Marko Gudurić ubacio je četiri poena uz četiri asistencije, dok je najefikasniji bio Kostas Slukas sa 15 poena.

Vasilije Micić pružio je dobru rolu završivši meč sa 11 poena, pet asistencija, dva skoka i ukradene lopte. Jankunas je prednjačio u poenima sa 15, dok je Pengos ubacio 14.

Fener je na drugom mestu Evrolige sa skorom 18/7, dok je Žalgiris peti sa 15/10.

Košarkaši Žalgirisa pobedili su jesenas Fenerbahče u Istanbulu i dali sebi ogroman vetar u leđa za zaista sjajnu evroligašku sezonu.

Litvanski tim, praktično siguran učesnik Top 8 faze, prišao je ovog petka u Kaunasu blizu još jednom iznenađenju. Vodio je protiv prvaka Evrope u većem delu meča, na momente i dvocifrenom prednošću, ali su na kraju meča stvari ipak došle na mesto.

ŽALGIRIS - FENERBAHČE 78:85 (24:17, 16:14, 18:21, 20:33)

Ekipa Željka Obradovića je na njegov rođendan ostvarila 18. pobedu i bar na nekoliko sati pretekla drugoplasirani Olimpijakos. U odlučujuću ofanzivu gosti iz Istanbula krenuli su pet minuta pre kraja, posle trojke Kevina Pangosa za 65:62.

Džejms Nanali pogodio je za "minus 1", Jan Veseli je preokrenuo rezultat u Fenerov "plus", a Nikola Kalinić je u 37. minutu, svojom drugom trojkom, nagovestio kako će završnica da izgleda - 67:72.

Žalgiris je i posle toga pokušao da uzvrati, ali su Kostas Slukas i Điđi Datome otkloniili mogućnost da ekipa Šarunasa Jasikevičijusa još jednom pobedi Obradovićev tim.

Kalinić je bio zapažen među gostima, pa je završio meč sa 12 ubačenih poena za 26 minuta u igri. Kostas Slukas postigao je 15 poena za goste, Jan Veseli 13, Džejson Tompson 11, a Luiđi Datome bio je najefikasniji sa 16 poena. Marko Gudurić nastupio je 18 minuta u dresu Fenera i postigao četiri poena.

Sa druge strane, Vasilije Micić istakao se u dresu Žalgirisa i ubacio 11 poena, uz šest asistencija. Najefikasniji u njegovom timu bio je Paulijus Jankunas sa 15 poena.

Deset minuta vrhunske košarke i stigla je još jedna pobeda! To je bio trijumfalni recept košarkaša Fenerbahčea na gostovanju Žalgirisu! Mučio se aktuelni prvak Evrope, jurio rezultatski deficit dobrih 32 minuta, ali je zablistao u poslednjem kvartalu i stigao do 18 pobede u Evroligi - 85:78.

Ova pobeda imala je i posvetu. Bio je to najlepši mogući pokon za 58.rođendan najtrofejnijem treneru Evrope Željku Obradoviću. Njegov nekadašnji učenik Šarunas Jasekevičijus pružio mu je više nego jak otpor, ali... Do izražaja je došla snaga i šampionski nerv ekipe iz Istanbula.

Imao je Žalgiris jake adute u Jankunasu (15 poena) i Pangosu (14 poena), odličan je bio i Vasilije Micić sa 11 poena i šest asistencija. Sve je izgledalo idealno za domaći tim tokom prvog poluvremena. Silne probleme zadavao je litvanski predstavnik gostima šutem za tri poena.

Međutim, čim je Fener pojačao odbranu, počeli su problemi za Žalgiris. Prednost je počela da se topi, dok su na drugoj strani igrači Fenera brutalno punili koš. Sjajno su delovali u poslednjoj četvrtini.

Sjajnu partiju pružio je naš reprezentativac Nikola Kalinić. On je duel završio sa 12 poena i šest asistencija uz samo jedan promašaj iz igre.  Sa druge strane Gudurić je za nešto više od 18 minuta stigao do četiri poena.

Najefikasniji u timu Željka Obradovića bio je Điđi Datome sa 16 poena.