Цвајта: Погодио Теше, у Бохуму се лакше дише!

Велики бодови екипе Робина Дута на гостовању у Инголштату.

Фудбал 06.03.2018 | 10:45
Један гол у Инголштату, али три вредна бода Бохума у борби за опстанак у немачкој Цвајти. Екипа Робина Дута је коначно изашла из опасне зоне и сада судбину држи апсолутно у својим рукама - 0:1 (0:0).

А за свега неколико минута гости су на Ауди-Шпортпарку прошли период од пакла до очаја. Домаћин је у 28. минуту имао прилику да поведе из једанаестерца, али је ударац са креча промашио Штефан Кучке. Само четири мута касније Роберт Теше се најбоље снашао код корнера Бохума и центаршута Кевина Штегера.

Бохуму је ово била трећа узастопна победа над овим ривалом, али и прво славље у Инголштату још од октобра 2011. године, када је на овом месту било 3:5.

Ситуација у борби за опстанак ће у последњих девет кола бити више него компликована, с обзиром да је разлика између осмопласираног Униона и Ауеа, који је први испод црте, свега пет бодова. Превише спокојан није ни четвртопласирани Дуизбург, који има само осам бодова више од екипе са 16. места.