Cvajta: Pogodio Teše, u Bohumu se lakše diše!

Veliki bodovi ekipe Robina Duta na gostovanju u Ingolštatu.

Fudbal 06.03.2018 | 10:45
Jedan gol u Ingolštatu, ali tri vredna boda Bohuma u borbi za opstanak u nemačkoj Cvajti. Ekipa Robina Duta je konačno izašla iz opasne zone i sada sudbinu drži apsolutno u svojim rukama - 0:1 (0:0).

A za svega nekoliko minuta gosti su na Audi-Športparku prošli period od pakla do očaja. Domaćin je u 28. minutu imao priliku da povede iz jedanaesterca, ali je udarac sa kreča promašio Štefan Kučke. Samo četiri muta kasnije Robert Teše se najbolje snašao kod kornera Bohuma i centaršuta Kevina Štegera.

Bohumu je ovo bila treća uzastopna pobeda nad ovim rivalom, ali i prvo slavlje u Ingolštatu još od oktobra 2011. godine, kada je na ovom mestu bilo 3:5.

Situacija u borbi za opstanak će u poslednjih devet kola biti više nego komplikovana, s obzirom da je razlika između osmoplasiranog Uniona i Auea, koji je prvi ispod crte, svega pet bodova. Previše spokojan nije ni četvrtoplasirani Duizburg, koji ima samo osam bodova više od ekipe sa 16. mesta.