Цвајта: Срећа се вратила у Дизелдорф!

Екипа тренера Функела поново је заузела челну позицију победом над Санкт Паулијем од 2:1.

Фудбал 05.03.2018 | 08:45
Цвајта има новог лидера, пошто је Фортуна данас пронашла своју срећу на домаћем терену. Екипа тренера Фридхелма Функела се на најбољи начин искупила за прошлонедељну глупост и чињеницу да су прокоцкали предност од 3:0 стечену за 15 минута, лаганом победом над Санкт Паулијем од 2:1.

По један погодак у сваком полувремену - Хофман (8') и Усами (74') био је довољан домаћину да стекне предност, мада је у самој завршници гост из Хамбурга закомпликовао ситуацију преко Будебуза у надокнади времена.

Међутим, Фортуна није испустила предност овог пута, успела је да се одбрани од напада гостију и после јучерашњег кикса Нирнберга преузме чело табеле и поправила шансе да се после доста година врати у Бундеслигу.

Ајнтрахт из Брауншвајга био је сигуран данас на свом терену у окршају са Јан Регензбургом (2:1) док је Арминија као гост успела да се докопа бода против Хејденхајма (2:2) захваљујући поготку Фоглсамера у првом минуту надокнаде. Домаћини су водили чак са 2:0, али су слабом игром у последњих пола сата успели да прокоцкају победу.