ХОЛ: ПСВ стигао до фамозних 68 бодова!

Историјски гледано, када имате такав скор после 26 одиграних кола - освајате титулу! Глупост голмана Џонса пресудила Фајенорду! НАЦ Бреда дошла до три бода против актуелног првака Холандије.

Фудбал 04.03.2018 | 11:00
Историјски гледано, никада се у Ередивизији није догодило да тим са 68 поена након 26 одиграних кола на крају није узео титлулу, тачније чувену "салатару". Ако тако гледамо, ПСВ нема чега да се плаши до краја сезоне.

Јуче је стигао до 68. бода после победе над Утрехтом од 3:0 (2:0).

Ајакс касни 10 бодова, а има и меч мање.

Било је јасно већ после 22 минута да ће ПСВ стићи до тријумфа. Прво је Левин постигао аутогол у 16. минуту, а онда је и Де Јонг погодио у 22. и славље домаћих већ тада није довођено у питање.

Могли су Филипсовци да играју опуштеније, а као продукт такве игре дошао је и трећи гол у 51. минуту преко ове сезоне одличног Бергвајна.

Делује да ПСВ не може нико да заустави на путу ка освајању титуле.

Превише су јаки Филипсовци.

А АЗ је дошао до свој 56. бода на гостовању против Ескцелзиора - 1:2.

Глупост голмана Џонса пресудила Фајенорду! НАЦ Бреда дошла до три бода против актуелног првака Холандије.

Фајенорд се налази у ситацији да јако тешко може до 3. места где је АЗ Алкмар, па можда и не треба превише да запиње до краја сезоне, али је НАЦ Бреди било веома важно да дође до победе. И Домаћин из овог меча је дошао до тријумфа - 2:1 (1:1).

Кључни моменат на овом мечу био је у 49. минуту. Голман Бред Џонс се нашао у једном сукобу с Садикуом, одгурнуо је противничког нападача и тако направио пенал. Зато Фајенорд мора назад у Ротердам без икаквог плена.

Везиста Фајенорда Торнстра је постигао свој први гол у гостима још од 7. фебруара, а у међувремену је постигао 23 гола, али на домаћем терену.

Ипак, ни то није помогло тиму са Де Кајпа.

Бреди ће ова три бода доћи много добро у борби за опстанак. Таман да се одмакне из опасне зоне и да може мало мирније да дише.