HOL: PSV stigao do famoznih 68 bodova!

Istorijski gledano, kada imate takav skor posle 26 odigranih kola - osvajate titulu! Glupost golmana Džonsa presudila Fajenordu! NAC Breda došla do tri boda protiv aktuelnog prvaka Holandije.

Fudbal 04.03.2018 | 11:00
Istorijski gledano, nikada se u Erediviziji nije dogodilo da tim sa 68 poena nakon 26 odigranih kola na kraju nije uzeo titlulu, tačnije čuvenu "salataru". Ako tako gledamo, PSV nema čega da se plaši do kraja sezone.

Juče je stigao do 68. boda posle pobede nad Utrehtom od 3:0 (2:0).

Ajaks kasni 10 bodova, a ima i meč manje.

Bilo je jasno već posle 22 minuta da će PSV stići do trijumfa. Prvo je Levin postigao autogol u 16. minutu, a onda je i De Jong pogodio u 22. i slavlje domaćih već tada nije dovođeno u pitanje.

Mogli su Filipsovci da igraju opuštenije, a kao produkt takve igre došao je i treći gol u 51. minutu preko ove sezone odličnog Bergvajna.

Deluje da PSV ne može niko da zaustavi na putu ka osvajanju titule.

Previše su jaki Filipsovci.

A AZ je došao do svoj 56. boda na gostovanju protiv Eskcelziora - 1:2.

Glupost golmana Džonsa presudila Fajenordu! NAC Breda došla do tri boda protiv aktuelnog prvaka Holandije.

Fajenord se nalazi u sitaciji da jako teško može do 3. mesta gde je AZ Alkmar, pa možda i ne treba previše da zapinje do kraja sezone, ali je NAC Bredi bilo veoma važno da dođe do pobede. I Domaćin iz ovog meča je došao do trijumfa - 2:1 (1:1).

Ključni momenat na ovom meču bio je u 49. minutu. Golman Bred Džons se našao u jednom sukobu s Sadikuom, odgurnuo je protivničkog napadača i tako napravio penal. Zato Fajenord mora nazad u Roterdam bez ikakvog plena.

Vezista Fajenorda Tornstra je postigao svoj prvi gol u gostima još od 7. februara, a u međuvremenu je postigao 23 gola, ali na domaćem terenu.

Ipak, ni to nije pomoglo timu sa De Kajpa.

Bredi će ova tri boda doći mnogo dobro u borbi za opstanak. Taman da se odmakne iz opasne zone i da može malo mirnije da diše.