Цвајта: Смијешно и тужно!

У Цвајти се игра најгора дефанзива у Европи, пошаљите ЦВ за штопера. . . ! Да се ово дешава код нас, па 'ајде. . . !

Фудбал 04.03.2018 | 09:00
За немачку Цвајту често кажу да је уз енгелски Чемпионшип најбоља друга лига Европе. За неке је боља и од неких солидних, прволигашких такмичења. Али ипак то није неки фудбал...

По ономе што се данас могло видети на три меча у Цвајти, то је био заиста другоразредни фудбал. Прошле недеље смо видели трагикомичан гол који је примио Инголштатов голман Ниланд, а данас смо се нагледали гомиле очајних дефанзивних рекација широм Немачке. Просто је невероватно какви голови се примају по Цвајти. Такав аматеризам у одбрани се ретко виђа...

Кренимо од Кила где је домаћи Холштајн у окршају Дузибургом, директним ривалом за улазак Бунделигу, славио са 5:0. Али какве је само голове примао Дузибург... Прво су очајним рекацијама омогућили Кинсомбију и Дрекслеру да донесу Килу 2:0 за 20 минута. Потом су направили глуп пенал, а онда примили два гола после корнера, од којих је један умало био директно из угла.

Кил је стекао три бода предности у односу на данашњег ривала и налази се на позицији која води у бараж.

Шамар својим навијачима је опалио и лидер на табели Нирнберг. Дер Клуб је поражен 0:2 од Гројтер Фирта који се бори за опстанак, а погледајте какве су голове примили...

Одбрамебни играчи су били у центру пажење и у ремију Сандхаузена и Ауеа - 1:1. Гости су повели преко Кепкеа у 54. минуту када су му домаћи штопери поклонили гол. Али штопери Сандхаузена су се реванширали 15 минута касније када су частили Гисласона. Да вам не објашњавамо, погледајте... Смешно!