Cvajta: Smiješno i tužno!

U Cvajti se igra najgora defanziva u Evropi, pošaljite CV za štopera. . . ! Da se ovo dešava kod nas, pa 'ajde. . . !

Fudbal 04.03.2018 | 09:00
Za nemačku Cvajtu često kažu da je uz engelski Čempionšip najbolja druga liga Evrope. Za neke je bolja i od nekih solidnih, prvoligaških takmičenja. Ali ipak to nije neki fudbal...

Po onome što se danas moglo videti na tri meča u Cvajti, to je bio zaista drugorazredni fudbal. Prošle nedelje smo videli tragikomičan gol koji je primio Ingolštatov golman Niland, a danas smo se nagledali gomile očajnih defanzivnih rekacija širom Nemačke. Prosto je neverovatno kakvi golovi se primaju po Cvajti. Takav amaterizam u odbrani se retko viđa...

Krenimo od Kila gde je domaći Holštajn u okršaju Duziburgom, direktnim rivalom za ulazak Bundeligu, slavio sa 5:0. Ali kakve je samo golove primao Duziburg... Prvo su očajnim rekacijama omogućili Kinsombiju i Dreksleru da donesu Kilu 2:0 za 20 minuta. Potom su napravili glup penal, a onda primili dva gola posle kornera, od kojih je jedan umalo bio direktno iz ugla.

Kil je stekao tri boda prednosti u odnosu na današnjeg rivala i nalazi se na poziciji koja vodi u baraž.

Šamar svojim navijačima je opalio i lider na tabeli Nirnberg. Der Klub je poražen 0:2 od Grojter Firta koji se bori za opstanak, a pogledajte kakve su golove primili...

Odbramebni igrači su bili u centru paženje i u remiju Sandhauzena i Auea - 1:1. Gosti su poveli preko Kepkea u 54. minutu kada su mu domaći štoperi poklonili gol. Ali štoperi Sandhauzena su se revanširali 15 minuta kasnije kada su častili Gislasona. Da vam ne objašnjavamo, pogledajte... Smešno!