ШПА: Роналдо овјерио 16. побједу Реала!

Реал Мадрид славио је против Хетафеа у последњем суботњем мечу 27. кола Примере – 3:1 (2:0).  Спреман је за ПСЖ: 286 утакмица, 301 гол Роналда! Само још један играч у историји фудбала пробио је границу од 300 голова у Примери, али му је било потребно 334 наступа.

Фудбал 03.03.2018 | 23:50
Домаћи су лаган тријумф најавили у 24. минуту, када је Гарет Бејл искористио гужву у казненом простору и прецизиним ударцем са десетак метара погодио даљи угао.

На 2:0 повисио је Кристијано Роналдо после асистенције Карима Бенземе у последњем минуту првог дела, да би деловало да је све готово већ у другом минуту наставка када је Лоик Реми због прљавог потеза зарадио други жути картон.

Међутим, неизвесност враћа главни арбитар када је у 65. минуту досудио сумњив пенал за госте, који успешно реализује Франциско Портиљо, али неизвесност није трајала превише.

Арбитри су најпре поништили чист гол Роналда, али је Португалац ипак успео да стави тачку на меч у 78. минуту, после центаршута Марсела на прву стативу.

Реал је стигао до 16. тријумфа у сезони и налази се на трећем месту на табели са 54 бода, четири више од Валенсије, а седам од Атлетика, односно 12 мање од водеће Барселоне, али уз меч више.

Хетафе је доживео девети неуспех и на десетој је позицији.

Спреман је за ПСЖ: 286 утакмица, 301 гол Роналда! Само још један играч у историји фудбала пробио је границу од 300 голова у Примери, али му је било потребно 334 наступа.

Реал Мадрид далеко је од Реал Мадрида ове сезоне, али тешко да је могао себи да дозволи два везана неуспеха у мечевима са Еспањолом и Хетафеом.

У уторак увече у Барселони, "краљевићи" су поражени 1:0. У суботу увече у Мадриду, уз 300. и 301. погодак Кристијана Роналда у Примери, првак Европе и Шпаније одрадио је посао са гостима из предграђа и сачувао свеже и здраве ноге за уторак увече када ће на "Парку принчева" екипа играти најважнију утакмицу ове сезоне:

Реал Мадрид - Хетафе 3:1 (2:0).

Гарет Бејл лепим голом у 24. минуту крунисао је рану офанзиву екипе тренера Зинедина Зидана, који заротирао везисте, али не и навалу пред одбрану мадридских 3:1 у реваншу осмине финала Лиге шампиона са Пари Сен Жерменом.

Карим Бензема 24. пут у Ла Лиги наместио је гол Роналду у 45. минуту за 2:0 на полувремену, са којег француски нападач Лоик Реми боље да се није враћао на терен. Након што је за лакат у 25. минуту добио само жути картон, бивши играч Челсија натерао је арбитра Лопеза да га искључи у 47. минуту за непотребан фаул који није утицао на игру тако да се Хетафе на стадиону "Бернабеу" нашао у неугодној ситуацији - два гола минуса и играч мање.

У том тренутку мало ко је помислио да ће управо момци у плавом постићи наредни погодак и то због непостојећег пенала који је Лопез досудио после дуела Наћа и 36-годишњег ветерана Хорхеа Молине. Иако је штопер Реала избио лопту центарфору гостију, па тек онда ушао у контакт с њим, Франсиско Молина добио је и искористио шансу да савлада Кејлора Наваса за 2:1 у 65. минуту.

У међувремену, Лопез је још једном очигледно оштетио Зиданов тим када је Роналду поништио чист гол за 3:0, али након што се исвађао са судијама, 33-годишњи голгетер са Мадеире стигао је и до другог поготка на мечу, 301. у Ла Лиги и само поправио импресиван скор.

Роналду, који је 2009. године за 94 милиона евра дошао у Мадрид из Манчестер јунајтеда, за 301 погодак у Примери било је потребно само 286 утакмица. Само је још један играч у историји стигао до 300 и више голова у шпанском првенству, Лионел Меси из Барселоне, али је омаленом Аргентинцу то успело после 334 наступа.