ŠPA: Ronaldo ovjerio 16. pobjedu Reala!

Real Madrid slavio je protiv Hetafea u poslednjem subotnjem meču 27. kola Primere – 3:1 (2:0).  Spreman je za PSŽ: 286 utakmica, 301 gol Ronalda! Samo još jedan igrač u istoriji fudbala probio je granicu od 300 golova u Primeri, ali mu je bilo potrebno 334 nastupa.

Fudbal 03.03.2018 | 23:50
Domaći su lagan trijumf najavili u 24. minutu, kada je Garet Bejl iskoristio gužvu u kaznenom prostoru i precizinim udarcem sa desetak metara pogodio dalji ugao.

Na 2:0 povisio je Kristijano Ronaldo posle asistencije Karima Benzeme u poslednjem minutu prvog dela, da bi delovalo da je sve gotovo već u drugom minutu nastavka kada je Loik Remi zbog prljavog poteza zaradio drugi žuti karton.

Međutim, neizvesnost vraća glavni arbitar kada je u 65. minutu dosudio sumnjiv penal za goste, koji uspešno realizuje Francisko Portiljo, ali neizvesnost nije trajala previše.

Arbitri su najpre poništili čist gol Ronalda, ali je Portugalac ipak uspeo da stavi tačku na meč u 78. minutu, posle centaršuta Marsela na prvu stativu.

Real je stigao do 16. trijumfa u sezoni i nalazi se na trećem mestu na tabeli sa 54 boda, četiri više od Valensije, a sedam od Atletika, odnosno 12 manje od vodeće Barselone, ali uz meč više.

Hetafe je doživeo deveti neuspeh i na desetoj je poziciji.

Spreman je za PSŽ: 286 utakmica, 301 gol Ronalda! Samo još jedan igrač u istoriji fudbala probio je granicu od 300 golova u Primeri, ali mu je bilo potrebno 334 nastupa.

Real Madrid daleko je od Real Madrida ove sezone, ali teško da je mogao sebi da dozvoli dva vezana neuspeha u mečevima sa Espanjolom i Hetafeom.

U utorak uveče u Barseloni, "kraljevići" su poraženi 1:0. U subotu uveče u Madridu, uz 300. i 301. pogodak Kristijana Ronalda u Primeri, prvak Evrope i Španije odradio je posao sa gostima iz predgrađa i sačuvao sveže i zdrave noge za utorak uveče kada će na "Parku prinčeva" ekipa igrati najvažniju utakmicu ove sezone:

Real Madrid - Hetafe 3:1 (2:0).

Garet Bejl lepim golom u 24. minutu krunisao je ranu ofanzivu ekipe trenera Zinedina Zidana, koji zarotirao veziste, ali ne i navalu pred odbranu madridskih 3:1 u revanšu osmine finala Lige šampiona sa Pari Sen Žermenom.

Karim Benzema 24. put u La Ligi namestio je gol Ronaldu u 45. minutu za 2:0 na poluvremenu, sa kojeg francuski napadač Loik Remi bolje da se nije vraćao na teren. Nakon što je za lakat u 25. minutu dobio samo žuti karton, bivši igrač Čelsija naterao je arbitra Lopeza da ga isključi u 47. minutu za nepotreban faul koji nije uticao na igru tako da se Hetafe na stadionu "Bernabeu" našao u neugodnoj situaciji - dva gola minusa i igrač manje.

U tom trenutku malo ko je pomislio da će upravo momci u plavom postići naredni pogodak i to zbog nepostojećeg penala koji je Lopez dosudio posle duela Naća i 36-godišnjeg veterana Horhea Moline. Iako je štoper Reala izbio loptu centarforu gostiju, pa tek onda ušao u kontakt s njim, Fransisko Molina dobio je i iskoristio šansu da savlada Kejlora Navasa za 2:1 u 65. minutu.

U međuvremenu, Lopez je još jednom očigledno oštetio Zidanov tim kada je Ronaldu poništio čist gol za 3:0, ali nakon što se isvađao sa sudijama, 33-godišnji golgeter sa Madeire stigao je i do drugog pogotka na meču, 301. u La Ligi i samo popravio impresivan skor.

Ronaldu, koji je 2009. godine za 94 miliona evra došao u Madrid iz Mančester junajteda, za 301 pogodak u Primeri bilo je potrebno samo 286 utakmica. Samo je još jedan igrač u istoriji stigao do 300 i više golova u španskom prvenstvu, Lionel Mesi iz Barselone, ali je omalenom Argentincu to uspelo posle 334 nastupa.