ТУР: Сви су у три бода, Турска ово не памти!

Адебајора и Емреа поништио несрећни голман! Башакшехир кикснуо, четири клуба у равноправној трци за титулу.

Фудбал 26.02.2018 | 21:15
Сезона улази у финиш, а борба за титулу у Турској је све изједначенија и неизвеснија. Иако је до пре неколико недеља изгледало да ће же Галатасарај и Башакшехир водити међусобну борбу за титулу, прво се пробудио Фенербахче, а јучерашњом победом у дербију и Бешикташ. После данашњег кикса Башакхешира, радују се навијачи сва три истанбулска великана. Четири градска ривала су сада у три бода на врху!

Башакехир је пропустио прилику да побегне Фенеру и бешикташу на пет, а Галати на два бода разлике. Лидер је на свом терену одиграо само 1:1 са Генчлебирлигијем и сада је трка још отворенија...

Тим из истанбулског предграђа је јако ретко губио бодове на свом терену ове сезоне. Поготово против слабијих. Али гости из Анкаре су у одличној форми у последње време и успели су да откину два бода Башакшехиру.

Башакшехир је заслужио победу, играо боље, али није успео да пробије дефанзивни блок гостију. Почетак је обећавао за домаћина. Ветеран Емре Белезоглу је у 28. минуту иделано центрирао Емануелу Адебајорукоји ударцем главом у свом стилу постиже 12. првенствени гол ове сезоне.

Али све је упропастио голман Бабачан који је у 50. минуту примио недопустив гол из слободног ударца када му је лопта прошла кроз руке после шута Калилија.

Нападао је домаћин свим силама до краја, Кахвечи је пропустио најбољу шансу када га је чудесном одбраном зауставио голман Хоф и бод је отишао за Анкару.

До краја првенства је остало још 10 рунди. У наредном колу Башакшехир дочекује опасни Гецтепе, Галатасарај гостује Карабуку. Фенер игра кући против Ахисара док је дерби у Трабзону где стиже Бешикташ. Турска не памти овако неизвесну трку...

ТУРСКА 1 - 23. КОЛО