TUR: Svi su u tri boda, Turska ovo ne pamti!

Adebajora i Emrea poništio nesrećni golman! Bašakšehir kiksnuo, četiri kluba u ravnopravnoj trci za titulu.

Fudbal 26.02.2018 | 21:15
Sezona ulazi u finiš, a borba za titulu u Turskoj je sve izjednačenija i neizvesnija. Iako je do pre nekoliko nedelja izgledalo da će že Galatasaraj i Bašakšehir voditi međusobnu borbu za titulu, prvo se probudio Fenerbahče, a jučerašnjom pobedom u derbiju i Bešiktaš. Posle današnjeg kiksa Bašakhešira, raduju se navijači sva tri istanbulska velikana. Četiri gradska rivala su sada u tri boda na vrhu!

Bašakehir je propustio priliku da pobegne Feneru i bešiktašu na pet, a Galati na dva boda razlike. Lider je na svom terenu odigrao samo 1:1 sa Genčlebirligijem i sada je trka još otvorenija...

Tim iz istanbulskog predgrađa je jako retko gubio bodove na svom terenu ove sezone. Pogotovo protiv slabijih. Ali gosti iz Ankare su u odličnoj formi u poslednje vreme i uspeli su da otkinu dva boda Bašakšehiru.

Bašakšehir je zaslužio pobedu, igrao bolje, ali nije uspeo da probije defanzivni blok gostiju. Početak je obećavao za domaćina. Veteran Emre Belezoglu je u 28. minutu idelano centrirao Emanuelu Adebajorukoji udarcem glavom u svom stilu postiže 12. prvenstveni gol ove sezone.

Ali sve je upropastio golman Babačan koji je u 50. minutu primio nedopustiv gol iz slobodnog udarca kada mu je lopta prošla kroz ruke posle šuta Kalilija.

Napadao je domaćin svim silama do kraja, Kahveči je propustio najbolju šansu kada ga je čudesnom odbranom zaustavio golman Hof i bod je otišao za Ankaru.

Do kraja prvenstva je ostalo još 10 rundi. U narednom kolu Bašakšehir dočekuje opasni Gectepe, Galatasaraj gostuje Karabuku. Fener igra kući protiv Ahisara dok je derbi u Trabzonu gde stiže Bešiktaš. Turska ne pamti ovako neizvesnu trku...

TURSKA 1 - 23. KOLO