Спарси разбили Кливленд, Пеликанси од -18 до побједе!

Спарси разбили Кавалирсе усред Кливленда! Кошаркаши Сан Антонио Спарса убедљиво су савладали Кливленд Кавалирсе 110:94 на гостовању у Охају. Пеликанси са -18 до победе у Висконсину после продужетка! Кошаркаши Њу Орлеанс Пеликанса савладали су Милвоки Баксе 123:121, после продужетка на гостовању у Висконсину.

Кошарка 26.02.2018 | 00:32
Бакси су испустили +18 с почетка другог полувремена, Пеликанси су преокренули на 107:102, али не успевају да одбране то, Ерик Блецо је поравнао на 114:114 на 32 секунде пре краја, да би у самој завршници Итван Мур и Никола Миротић промашили шутеве за победу гостију.

У додатних пет минута Ражон Рондо доноси Пеликансима 123:119, Крис Мидлтон је то преполовио са пенала, а Џру Холидеј и Ентони Дејвис не користе три узастопна напада за госте.

На 12 секунди пре краја Рондо својом грешком омогућио Баксим напад за додатних пет минута или победу. После два тајм-аута шансу да реши меч добио је Јанис Адетокумбо, али промашује кош са два метра и Пеликанси славе победу у Висконсину.

Пеликансе је предводио Холидеј са 36 поена, девет скокова и шест асистенција, 27 је додао Дејвис уз 13 ухваћених лопти, а одличан је био и Рондо са 16 поена И 12 проигравања. Двоцифрен учинак остварио је И Миротић са 14 поена и седам скокова.

Најефикаснији у екипи Бакса био је Мидлтон са 25 поена, док су по 20 постигли трагичар Адетокумбо и Бледсо, који је имао још осам скокова уз пет асистенција. Џабари Паркер је додао 18 поена.

Спарси разбили Кавалирсе усред Кливленда! Кошаркаши Сан Антонио Спарса убедљиво су савладали Кливленд Кавалирсе 110:94 на гостовању у Охају.

Спарси су одиграли сјајан меч, имали су седморицу играча са двоцифреним учинком и тако прекинули низ од четири пораза.

Тексашане је предводио Ламаркус Олдриџ са 27 поена (9/20 из игре) уз шест скокова.

Одличан је био и Дени Грин са 22, 13 је додао Дежунте Мареј уз девет скокова, пет асистенција и четири украдене лопте. Брајн Форбс је убацио 12, Пау Гасол и Пети Милс по 11, а Кајл Андерсон десет поена.

Кавсима није помогла сјајна партија Леброна Џејмса који је био на корак од трипл-дабла са 33 поена (14/25), 13 скокова и девет асистенција, мада је и шест пута изгубио лопту.

Пратили су га само резервисти Џордан Кларксон са 17 и Џеф Грин са 14 поена, колико су заједно постигли остали стартери (Осман, Томпсон, Хил и Смит).