Sparsi razbili Klivlend, Pelikansi od -18 do pobjede!

Sparsi razbili Kavalirse usred Klivlenda! Košarkaši San Antonio Sparsa ubedljivo su savladali Klivlend Kavalirse 110:94 na gostovanju u Ohaju. Pelikansi sa -18 do pobede u Viskonsinu posle produžetka! Košarkaši Nju Orleans Pelikansa savladali su Milvoki Bakse 123:121, posle produžetka na gostovanju u Viskonsinu.

Košarka 26.02.2018 | 00:32
Baksi su ispustili +18 s početka drugog poluvremena, Pelikansi su preokrenuli na 107:102, ali ne uspevaju da odbrane to, Erik Bleco je poravnao na 114:114 na 32 sekunde pre kraja, da bi u samoj završnici Itvan Mur i Nikola Mirotić promašili šuteve za pobedu gostiju.

U dodatnih pet minuta Ražon Rondo donosi Pelikansima 123:119, Kris Midlton je to prepolovio sa penala, a Džru Holidej i Entoni Dejvis ne koriste tri uzastopna napada za goste.

Na 12 sekundi pre kraja Rondo svojom greškom omogućio Baksim napad za dodatnih pet minuta ili pobedu. Posle dva tajm-auta šansu da reši meč dobio je Janis Adetokumbo, ali promašuje koš sa dva metra i Pelikansi slave pobedu u Viskonsinu.

Pelikanse je predvodio Holidej sa 36 poena, devet skokova i šest asistencija, 27 je dodao Dejvis uz 13 uhvaćenih lopti, a odličan je bio i Rondo sa 16 poena I 12 proigravanja. Dvocifren učinak ostvario je I Mirotić sa 14 poena i sedam skokova.

Najefikasniji u ekipi Baksa bio je Midlton sa 25 poena, dok su po 20 postigli tragičar Adetokumbo i Bledso, koji je imao još osam skokova uz pet asistencija. Džabari Parker je dodao 18 poena.

Sparsi razbili Kavalirse usred Klivlenda! Košarkaši San Antonio Sparsa ubedljivo su savladali Klivlend Kavalirse 110:94 na gostovanju u Ohaju.

Sparsi su odigrali sjajan meč, imali su sedmoricu igrača sa dvocifrenim učinkom i tako prekinuli niz od četiri poraza.

Teksašane je predvodio Lamarkus Oldridž sa 27 poena (9/20 iz igre) uz šest skokova.

Odličan je bio i Deni Grin sa 22, 13 je dodao Dežunte Marej uz devet skokova, pet asistencija i četiri ukradene lopte. Brajn Forbs je ubacio 12, Pau Gasol i Peti Mils po 11, a Kajl Anderson deset poena.

Kavsima nije pomogla sjajna partija Lebrona Džejmsa koji je bio na korak od tripl-dabla sa 33 poena (14/25), 13 skokova i devet asistencija, mada je i šest puta izgubio loptu.

Pratili su ga samo rezervisti Džordan Klarkson sa 17 i Džef Grin sa 14 poena, koliko su zajedno postigli ostali starteri (Osman, Tompson, Hil i Smit).