ШПА: Преокрет Билбаа за прву побједу од 7. јануара!

Фудбалери Атлетик Билбаа савладали су Малагу 2:1 после преокрета у 25. колу шпанске ЛаЛиге.  Катедрала неосвојива за Малагу.  Атлетик сигуран против борбеног фењераша из Андалузије - 2:1.

Фудбал 25.02.2018 | 19:20
Андалужани су повели голом Ен Несирија у 13. минуту, али Суасаета и Сан Хозе преокрећу до полувремена.

Пола сата пре краја Ен Несири промашује пенал за изједначење, па Билбао стиже до прве победе у првенству од 7. јануара, после шест кола.

Баски су 12. на табели са 31 бодом, осам од места које води у Европу, а 12 од зоне испадања.

Малага се четвртим узастопним поразом примакла Сегунди, на днуе је табеле са 13 бодова на седам од сигурне зоне.

Малага се већ неко време понашао као нови члан Сегунде, а том статусу знатно је ближа и после данашњег пораза на госотвању у Билбау од Атлетика од 2:1.

Иако је почело као из снова након што је Мароканац Ен Незири донео предност у 13. минуту, превотимци домаћина Сусаета и Микел Сан Хозе побринули су се до краја првог дела да Атлетик преокрене резултат.

Могла је Малага да поприлично закува овај дуел да је Ен Незири искористио најстрожу казну у 61. минуту, али му је голман домаћина Кепа маестрално једном руком зауставио ударац са беле тачке. Исти играч испоставио се као потпуни трагичар у 84. минуту када је добио други жути картон па је морао да остави другове на цедилу.

Победа Атлетика, прва после шест узастопних утакмица у Примери, омогућила је Баскима да се устале у средини табеле док је Малага после четвртог везаног пораза остала прикована за дно са минималним шаснама за опстанак.