ŠPA: Preokret Bilbaa za prvu pobjedu od 7. januara!

Fudbaleri Atletik Bilbaa savladali su Malagu 2:1 posle preokreta u 25. kolu španske LaLige.  Katedrala neosvojiva za Malagu.  Atletik siguran protiv borbenog fenjeraša iz Andaluzije - 2:1.

Fudbal 25.02.2018 | 19:20
Andalužani su poveli golom En Nesirija u 13. minutu, ali Suasaeta i San Hoze preokreću do poluvremena.

Pola sata pre kraja En Nesiri promašuje penal za izjednačenje, pa Bilbao stiže do prve pobede u prvenstvu od 7. januara, posle šest kola.

Baski su 12. na tabeli sa 31 bodom, osam od mesta koje vodi u Evropu, a 12 od zone ispadanja.

Malaga se četvrtim uzastopnim porazom primakla Segundi, na dnue je tabele sa 13 bodova na sedam od sigurne zone.

Malaga se već neko vreme ponašao kao novi član Segunde, a tom statusu znatno je bliža i posle današnjeg poraza na gosotvanju u Bilbau od Atletika od 2:1.

Iako je počelo kao iz snova nakon što je Marokanac En Neziri doneo prednost u 13. minutu, prevotimci domaćina Susaeta i Mikel San Hoze pobrinuli su se do kraja prvog dela da Atletik preokrene rezultat.

Mogla je Malaga da poprilično zakuva ovaj duel da je En Neziri iskoristio najstrožu kaznu u 61. minutu, ali mu je golman domaćina Kepa maestralno jednom rukom zaustavio udarac sa bele tačke. Isti igrač ispostavio se kao potpuni tragičar u 84. minutu kada je dobio drugi žuti karton pa je morao da ostavi drugove na cedilu.

Pobeda Atletika, prva posle šest uzastopnih utakmica u Primeri, omogućila je Baskima da se ustale u sredini tabele dok je Malaga posle četvrtog vezanog poraza ostala prikovana za dno sa minimalnim šasnama za opstanak.