БЛ: Бундеслигашки меч на којем се домаћин не радује!

Бургшталер "сомбрером" начео Бајер, важна победа Шалкеа! Фудбалери Бајера из Леверкузена победили су Шалке са 2:0 у 24. колу Бундеслиге, а Бајер је "отворио" Бургшталер сјајним индивидуалним потезом из 11 минута.  Знате ли коју утакмицу у Бундеслиги тешко добије домаћин? Шалке се шепури на деоби другог места, Лига шампиона све ближе! Левер тек улази у серију тешких утакмица. . .

Фудбал 25.02.2018 | 19:50
Бургшталер је добио дугу лопту од Калиђурија на левој страни, "сомбрером" је избацио из игре Ретсоса и онда са средине лагано матирао Леноа.

Шалке је победу осигурао у 90. минуту. Трагичар је био Ретсос који је добио жути картон и скривио једанаестерац. Бенталеб је био сигуран и Шалке је победио 2:0.

Шалке је победом обезбедио скок на треће место (40 бодова) које га директно води у Лигу шампиона наредне сезоне, а прескочен је између осталог Леверкузен који је сада пети (38).

За Шалке је читав меч одиграо српски играч Матија Настасић, а Леверкузен је меч завршио са десеторицом јер је Кор добио два жута картона за шест минута - први у 32, а други у 38. минуту.

Готово по правилу, кад играју Бајер Леверкузен и Шалке, барем у посљедњих неколико година, никад не побјеђује домаћин било да се игра меч у Леверкузену или Гелзенкирхену!?

Тако је било и у недјељу у 24. колу Бундеслиге на "Бај Арени" у седмој узастопној утакмици два ривала на којој се није радовао домаћи тим.

Бајер Леверкузен - Шалке 0:2 (0:1)

Иако изабраници Доменика Тедеска не играју бог зна како у гостима ове сезоне, ипак су успјели да забиљеже трећи гостујући тријумф ове сезоне.

Најприје је у 11. минуту мајсторским соло продором и прецизним ударцем Гвидо Бургшталер на кривој нози ухватио голмана домаћина Бернда Леноа, да би коначни ударац Бајеру у финишу меча задао Набил Бенталеб из једанаестерца за скок Шалкеа на трећу позицију која води директно у Лигу шампиона наредне сезоне.

Ипак, кључни детаљи сусрета догодили су се у периоду између 32. и 38. минута кад је два жута односно црвени картон зарадио Доминик Кор и оставио екипу Хајка Херлиха са играчем мање у пољу.

Од тада, краљевско плави, за које је свих 90 минута одиграо српски репрезентативац Матија Настасић, створили су неколико добрих шанси, али нису били прецизни ни Бургшталер, нити Брил Емболо у барем два-три наврата.

Ипак, Швајцарац је успио у 86. минуту да избори пенал, који је у гол и 11. овосезонску побједу претворио Бенталеб.

"Апотекари" су послије овог, шестог пораза ове сезоне пали на пету позицију на првенственој табели.

Посљедњи пут, домаћин се радовао у Леверкузену голом Хакана Чалканоглуа 25. октобра 2014. године.

Шалке се шепури на другом месту, у Леверкузену тугују. Тим из Гелзенкирхена однео је сва три бода са Бај арене и направио још један велики корак ка повратку у Лигу шампиона. Далеко од тога да је Веркселф изгубио своје шансе за истим циљем, али овај неуспех код куће свукао их је је на пету позицију, а предстоји им доста тежак распоред наредних недеља.

Доменико Тедеско, један од најбољих младих стручњака тренутно у Европи, надвисио је у свим елементима тренерског заната свог колегу Хајка Херлиха. Додуше, и рани гол Гвида Бургшталеразначајно је утицао да се гости размахну. Бургшталер је у том 11. минуту показао да осим сјајних реализаторских способности барата и финим нивоом технике. Он се на заиста сјајан начин ослободио Бендера на ивици шеснаестерца и онда рутински погодио.

Шалке је доста лако чувао ту предност до финиша утамице - у многоме и због тога што су домаћи остали без искљученог Доминика Кора у 38. минуту - када је имао прилику да све реши после стопостотне шансе Емболоа. Сјајно је у тој ситуацији реаговао Бернд Лено. Скупоцени Швајцарски нападач искупио се у 89. минуту када је изнудио пенал, али и том приликом показао је да му реализација није јача страна. Спетљао се пред голом и имао много среће што је арбитар одлучио да покаже на белу тачку.

Лопту је на 11 метара наместио Бенталеб и решио све дилеме око коначног исхода.

Левер у наредном колу иде дављенику Волфзбургу, онда му долази Менхенгладбах, конкурент за Лигу шампиона, па му следи пут у Келн. Након тих мечева биће јасније да ли Херлихова чета може до топ 4. С друге стране, Шалке има доста лакши распоред и све држи у својим рукама.