BL: Bundesligaški meč na kojem se domaćin ne raduje!

Burgštaler "sombrerom" načeo Bajer, važna pobeda Šalkea! Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su Šalke sa 2:0 u 24. kolu Bundeslige, a Bajer je "otvorio" Burgštaler sjajnim individualnim potezom iz 11 minuta.  Znate li koju utakmicu u Bundesligi teško dobije domaćin? Šalke se šepuri na deobi drugog mesta, Liga šampiona sve bliže! Lever tek ulazi u seriju teških utakmica. . .

Fudbal 25.02.2018 | 19:50
Burgštaler je dobio dugu loptu od Kaliđurija na levoj strani, "sombrerom" je izbacio iz igre Retsosa i onda sa sredine lagano matirao Lenoa.

Šalke je pobedu osigurao u 90. minutu. Tragičar je bio Retsos koji je dobio žuti karton i skrivio jedanaesterac. Bentaleb je bio siguran i Šalke je pobedio 2:0.

Šalke je pobedom obezbedio skok na treće mesto (40 bodova) koje ga direktno vodi u Ligu šampiona naredne sezone, a preskočen je između ostalog Leverkuzen koji je sada peti (38).

Za Šalke je čitav meč odigrao srpski igrač Matija Nastasić, a Leverkuzen je meč završio sa desetoricom jer je Kor dobio dva žuta kartona za šest minuta - prvi u 32, a drugi u 38. minutu.

Gotovo po pravilu, kad igraju Bajer Leverkuzen i Šalke, barem u posljednjih nekoliko godina, nikad ne pobjeđuje domaćin bilo da se igra meč u Leverkuzenu ili Gelzenkirhenu!?

Tako je bilo i u nedjelju u 24. kolu Bundeslige na "Baj Areni" u sedmoj uzastopnoj utakmici dva rivala na kojoj se nije radovao domaći tim.

Bajer Leverkuzen - Šalke 0:2 (0:1)

Iako izabranici Domenika Tedeska ne igraju bog zna kako u gostima ove sezone, ipak su uspjeli da zabilježe treći gostujući trijumf ove sezone.

Najprije je u 11. minutu majstorskim solo prodorom i preciznim udarcem Gvido Burgštaler na krivoj nozi uhvatio golmana domaćina Bernda Lenoa, da bi konačni udarac Bajeru u finišu meča zadao Nabil Bentaleb iz jedanaesterca za skok Šalkea na treću poziciju koja vodi direktno u Ligu šampiona naredne sezone.

Ipak, ključni detalji susreta dogodili su se u periodu između 32. i 38. minuta kad je dva žuta odnosno crveni karton zaradio Dominik Kor i ostavio ekipu Hajka Herliha sa igračem manje u polju.

Od tada, kraljevsko plavi, za koje je svih 90 minuta odigrao srpski reprezentativac Matija Nastasić, stvorili su nekoliko dobrih šansi, ali nisu bili precizni ni Burgštaler, niti Bril Embolo u barem dva-tri navrata.

Ipak, Švajcarac je uspio u 86. minutu da izbori penal, koji je u gol i 11. ovosezonsku pobjedu pretvorio Bentaleb.

"Apotekari" su poslije ovog, šestog poraza ove sezone pali na petu poziciju na prvenstvenoj tabeli.

Posljednji put, domaćin se radovao u Leverkuzenu golom Hakana Čalkanoglua 25. oktobra 2014. godine.

Šalke se šepuri na drugom mestu, u Leverkuzenu tuguju. Tim iz Gelzenkirhena odneo je sva tri boda sa Baj arene i napravio još jedan veliki korak ka povratku u Ligu šampiona. Daleko od toga da je Verkself izgubio svoje šanse za istim ciljem, ali ovaj neuspeh kod kuće svukao ih je je na petu poziciju, a predstoji im dosta težak raspored narednih nedelja.

Domeniko Tedesko, jedan od najboljih mladih stručnjaka trenutno u Evropi, nadvisio je u svim elementima trenerskog zanata svog kolegu Hajka Herliha. Doduše, i rani gol Gvida Burgštaleraznačajno je uticao da se gosti razmahnu. Burgštaler je u tom 11. minutu pokazao da osim sjajnih realizatorskih sposobnosti barata i finim nivoom tehnike. On se na zaista sjajan način oslobodio Bendera na ivici šesnaesterca i onda rutinski pogodio.

Šalke je dosta lako čuvao tu prednost do finiša utamice - u mnogome i zbog toga što su domaći ostali bez isključenog Dominika Kora u 38. minutu - kada je imao priliku da sve reši posle stopostotne šanse Emboloa. Sjajno je u toj situaciji reagovao Bernd Leno. Skupoceni Švajcarski napadač iskupio se u 89. minutu kada je iznudio penal, ali i tom prilikom pokazao je da mu realizacija nije jača strana. Spetljao se pred golom i imao mnogo sreće što je arbitar odlučio da pokaže na belu tačku.

Loptu je na 11 metara namestio Bentaleb i rešio sve dileme oko konačnog ishoda.

Lever u narednom kolu ide davljeniku Volfzburgu, onda mu dolazi Menhengladbah, konkurent za Ligu šampiona, pa mu sledi put u Keln. Nakon tih mečeva biće jasnije da li Herlihova četa može do top 4. S druge strane, Šalke ima dosta lakši raspored i sve drži u svojim rukama.