ИТА: Сергејеве мајсторије за треће мјесто Лација!

Сергеј водио Лацио ка ЛШ, Јагош можда спаси Верону! Фудбалери Лација савладали су Сасуоло 3:0 у гостима и задржали предност испред Интера и Роме у борби за позиције које води у Лигу шампиона.  Доктор Сергеј уништио Сасуоло! Јагош наместио победу Вероне! Лацијали више него убедљиви на гостовању у Ређо Емилији.

Фудбал 25.02.2018 | 19:30
Бриљантна партија српског репрезентативца из Лација на гостовању у Ређо Емилији.

Лацио је декласирао Сасуоло у Ређо Емилији и уписао 16. побједу ове сезоне за скок на треће мјесто на табели Серије А.

САСУОЛО - ЛАЦИО 0:3 (0:2)

Римски клуб је у недјељу на стадиону "Мапеи" завршио посао око освајања бодова већ послије првог полувремена јер је мајсторијом Сергеја Милинковића Савића и поготком из једанаестерца Ћире Имобилеа повео са 0:2.

Играо се седми минут кад је српски репрезентативац на асистенцију Фелипеа Андерсона демонстрирао тзв. "суви лист" под пречку домаћег голмана Андрее Консиљија - 0:1.

На истеку пола часа игре, дефанзивац Сасуола Федерико Пелузо је играо руком у казненом простору, а тек послије скоро једног минута игре, на инсистирање гостију из Рима, судија Ђанлука Манђанијело је прегледао снимак (ВАР) и показао на бијелу тачку.

Сигуран са "креча" био је Ћиро Имобиле - 0:2.

Ако је и неко сумњао у побједу небеско-плавих након првог дијела и вјеровао у евентуални преокрет у наставку, његове наде је већ у 46. минуту распршио поново Сергеј Милинковић Савић и уписао девети гол ове сезоне.

Опет је асистирао Андерсон, након чијег центаршута се репрезентативац Србије пришуњао између двојице домаћих играча и главом погодио за 0:3.

Још кад је у 55. минуту црвени картон зарадио Доменико Берарди у домаћем тиму, остало је још питање с којом разликом ће Лацио славити на стадиону "Мапеи - Ћита дел Триколоре".

На срећу, домаћих навијача, директан црвени због ударања противника добио је и црногорски интернационалац из римског клуба Адам Марушић, па су до краја барем били изједначени у пољу.

Много лакше него што се очекивало Лацио је савладао нејаки Сасуоло на гостовању са 3:0 и гурнуо га још више у понор борбе за опстанак у Серији А.

Мајсторски еврогол Сергеја Милинковића Савића из седмог минута наговестио је мирно недељно поподне за Лацијале које је после пола часа игре обрадовао и Ћиро Имобиле који је са беле тачке стигао до 23. поготка у сезони.

Лацио је био надмоћнији, Сасуоло као и на претходним утакмицама просто ужасан и итекако ће пуно проблема имати фудбалери Бепеа Јакинија у финишу сезоне пошто су без победе већ осдам утакмица, тачније још од средине децембра када су узели меру Интеру. Небескоплави су читав посао завршили у 47. минуту. Фелипе Андерсон је мајсторски пронашао Сергеја Милинковића Савића, а српски репрезентативац деветим голом у сезони поставио коначних 3:0.

Сасуоло је дефинитивно изгубио веру у преокрет у 54. минуту када је Доменико Берарди добио директан црвени картон па је Лацио рутински привео меч крају и бар до вечерас избио на треће место на табели.

Други репрезентативац Србије Јагош Вуковић такође је био запажен у побједи његове Вероне над Торином (2:1) асистирајући код првог гола Матији Велотију, иначе двоструком стријелцу.

Леп дан имао је још један репрезентативац Србије, штопер Јагош Вуковић био је стрелац првог од два гола Матије Валотија у победи Вероне над Торином 2:1.

Верона је славила први пут после три кола и задржала наду за опстанак у Серији А, јер је на два бода од сигурне зоне. За "бикове" је после доста времена заиграо Адем Љајић ушао је као резерва у 70. минуту, али није успео да спречи други пораз Торина у низу који га је скоро па избацио из борбе за Европу.

То је искористила Сампдорија победом над Удинезеом 2:1, док је минималну победу остварила Фиорентина над Кјевом. Касније Јувентус дочекује Аталанту, а од 20:45 на програму је дерби између Роме и Милана.

Минималан домаћи тријумф уписала је и Фиорентина над Кјевом, Сампдорија је надиграла Удинезе, док је у дербију зачеља одиграном у недјељном матине термину, СПАЛ освојио бодове на гостовању у Кротонеу (2:3).

Сампдорија, која се бори за висок пласман и Лигу Европе рутински је на свом терену поразила Удинезе са 2:0, а за тријумф су се побринули Матијас Силвестре у 35. и Дуван Запата у 83. минуту. Ова победа омогућила је Дорији скок на табели, а да ли ће тамо остати сазнаћемо вечерас након окршаја Роме и Милана који има три бода мање.

Фјорентина није имала проблеме са Кјевом на свом терену, а за минимални тријумф Љубичастих над Летећим магарцима побринуо се леви бек Кристијан Бираги лепим ударцем са ивице шеснаестерца у првом полувремену. Иван Радовановић одиграо је читав меч за госте, док је Никола Миленковићпропустио меч на другој страни због суспензије.