ITA: Sergejeve majstorije za treće mjesto Lacija!

Sergej vodio Lacio ka LŠ, Jagoš možda spasi Veronu! Fudbaleri Lacija savladali su Sasuolo 3:0 u gostima i zadržali prednost ispred Intera i Rome u borbi za pozicije koje vodi u Ligu šampiona.  Doktor Sergej uništio Sasuolo! Jagoš namestio pobedu Verone! Lacijali više nego ubedljivi na gostovanju u Ređo Emiliji.

Fudbal 25.02.2018 | 19:30
Briljantna partija srpskog reprezentativca iz Lacija na gostovanju u Ređo Emiliji.

Lacio je deklasirao Sasuolo u Ređo Emiliji i upisao 16. pobjedu ove sezone za skok na treće mjesto na tabeli Serije A.

SASUOLO - LACIO 0:3 (0:2)

Rimski klub je u nedjelju na stadionu "Mapei" završio posao oko osvajanja bodova već poslije prvog poluvremena jer je majstorijom Sergeja Milinkovića Savića i pogotkom iz jedanaesterca Ćire Imobilea poveo sa 0:2.

Igrao se sedmi minut kad je srpski reprezentativac na asistenciju Felipea Andersona demonstrirao tzv. "suvi list" pod prečku domaćeg golmana Andree Konsiljija - 0:1.

Na isteku pola časa igre, defanzivac Sasuola Federiko Peluzo je igrao rukom u kaznenom prostoru, a tek poslije skoro jednog minuta igre, na insistiranje gostiju iz Rima, sudija Đanluka Manđanijelo je pregledao snimak (VAR) i pokazao na bijelu tačku.

Siguran sa "kreča" bio je Ćiro Imobile - 0:2.

Ako je i neko sumnjao u pobjedu nebesko-plavih nakon prvog dijela i vjerovao u eventualni preokret u nastavku, njegove nade je već u 46. minutu raspršio ponovo Sergej Milinković Savić i upisao deveti gol ove sezone.

Opet je asistirao Anderson, nakon čijeg centaršuta se reprezentativac Srbije prišunjao između dvojice domaćih igrača i glavom pogodio za 0:3.

Još kad je u 55. minutu crveni karton zaradio Domeniko Berardi u domaćem timu, ostalo je još pitanje s kojom razlikom će Lacio slaviti na stadionu "Mapei - Ćita del Trikolore".

Na sreću, domaćih navijača, direktan crveni zbog udaranja protivnika dobio je i crnogorski internacionalac iz rimskog kluba Adam Marušić, pa su do kraja barem bili izjednačeni u polju.

Mnogo lakše nego što se očekivalo Lacio je savladao nejaki Sasuolo na gostovanju sa 3:0 i gurnuo ga još više u ponor borbe za opstanak u Seriji A.

Majstorski evrogol Sergeja Milinkovića Savića iz sedmog minuta nagovestio je mirno nedeljno popodne za Lacijale koje je posle pola časa igre obradovao i Ćiro Imobile koji je sa bele tačke stigao do 23. pogotka u sezoni.

Lacio je bio nadmoćniji, Sasuolo kao i na prethodnim utakmicama prosto užasan i itekako će puno problema imati fudbaleri Bepea Jakinija u finišu sezone pošto su bez pobede već osdam utakmica, tačnije još od sredine decembra kada su uzeli meru Interu. Nebeskoplavi su čitav posao završili u 47. minutu. Felipe Anderson je majstorski pronašao Sergeja Milinkovića Savića, a srpski reprezentativac devetim golom u sezoni postavio konačnih 3:0.

Sasuolo je definitivno izgubio veru u preokret u 54. minutu kada je Domeniko Berardi dobio direktan crveni karton pa je Lacio rutinski priveo meč kraju i bar do večeras izbio na treće mesto na tabeli.

Drugi reprezentativac Srbije Jagoš Vuković takođe je bio zapažen u pobjedi njegove Verone nad Torinom (2:1) asistirajući kod prvog gola Matiji Velotiju, inače dvostrukom strijelcu.

Lep dan imao je još jedan reprezentativac Srbije, štoper Jagoš Vuković bio je strelac prvog od dva gola Matije Valotija u pobedi Verone nad Torinom 2:1.

Verona je slavila prvi put posle tri kola i zadržala nadu za opstanak u Seriji A, jer je na dva boda od sigurne zone. Za "bikove" je posle dosta vremena zaigrao Adem Ljajić ušao je kao rezerva u 70. minutu, ali nije uspeo da spreči drugi poraz Torina u nizu koji ga je skoro pa izbacio iz borbe za Evropu.

To je iskoristila Sampdorija pobedom nad Udinezeom 2:1, dok je minimalnu pobedu ostvarila Fiorentina nad Kjevom. Kasnije Juventus dočekuje Atalantu, a od 20:45 na programu je derbi između Rome i Milana.

Minimalan domaći trijumf upisala je i Fiorentina nad Kjevom, Sampdorija je nadigrala Udineze, dok je u derbiju začelja odigranom u nedjeljnom matine terminu, SPAL osvojio bodove na gostovanju u Krotoneu (2:3).

Sampdorija, koja se bori za visok plasman i Ligu Evrope rutinski je na svom terenu porazila Udineze sa 2:0, a za trijumf su se pobrinuli Matijas Silvestre u 35. i Duvan Zapata u 83. minutu. Ova pobeda omogućila je Doriji skok na tabeli, a da li će tamo ostati saznaćemo večeras nakon okršaja Rome i Milana koji ima tri boda manje.

Fjorentina nije imala probleme sa Kjevom na svom terenu, a za minimalni trijumf Ljubičastih nad Letećim magarcima pobrinuo se levi bek Kristijan Biragi lepim udarcem sa ivice šesnaesterca u prvom poluvremenu. Ivan Radovanović odigrao je čitav meč za goste, dok je Nikola Milenkovićpropustio meč na drugoj strani zbog suspenzije.