ПЛ: Кејн срушио ''Кристалну палату''!

Кејн неумољив, Тотенхем у 90' пробио бедем Паласа! Фудбалери Тотенхема победили су Кристал Палас са 1:0 у 28. колу енглеске Премијер лиге.  Краљ Лондона! Паде и Дрогбин рекорд! Десетковани Кристал Палас храбро погинуо, али узалуд кад је наспрам њих био Хари Кејн.

Фудбал 25.02.2018 | 15:30
Тотенхем је имао више шанси да погоди мрежу Хенесија, право је чудо како гол у последњих десетак минута није погодио Орије, али је то пошло за руком Харију Кејну.

Тотенхем је у 90. минуту дочекао корнер, Кристијан Ериксен је центрирао, а Кејн је "боцнуо" лопту главом довољно да је врховима прстију закачи голман Паласа пре него што је отишла у мрежу.

Српски везиста Лука Миливојевић је играо свих 90 минута за Кристал Палас, док је на другој страни заиграо момак од 25 милиона фунти - Лукас Мура који је пристигао из ПСЖ.

Тотенхем се победом попео на четврто место, налази се бод иза Манчестер јунајтеда и у зони Лиге шампиона.

Минути су делили Кристал Палас од великог подвига са десеткованим тимом и освајања бода портив фаворизованог Тотенхема, али то није дозволио Хари Кејн. Најбољи стрелац Премијер лиге поново се нашао тамо где треба, истина у 88. минуту и лукавим ударцем главом матирао данас одличног голмана Хенесија. Заслужено.

Ово је Кејнов 23. погодак у дербијима са лондонским ривалима, а импресивно звучи податак да је до те бројке стигао на само 34 утакмице. Занимљиво, тиме је изједначио рекорд Дидијеа Дрогбе који их је одиграо више, али је стао на бројки од 23.

Тотенхем је био много бољи током свих 90 минута, а у томе му је помогла и чињеница да је Рој Хоџсон због повреда и суспензија играо без чак 12 фудбалера. И тако десетковани Орлови су са нашим Луком Миливојевићем дуго одолевали све док Хари Кејн није одлучио меч.

Певци су се истакли са неколико великих промашаја на овом мечу, а највећи је био онај Оријеа који минут пре гола када је промашио цео фудбал пред празном мрежом. Покушавали су и Еркисен и Ламела, највше прилика је имао херој Кејн који је на крају дочекао свој тренутак славе.