PL: Kejn srušio ''Kristalnu palatu''!

Kejn neumoljiv, Totenhem u 90' probio bedem Palasa! Fudbaleri Totenhema pobedili su Kristal Palas sa 1:0 u 28. kolu engleske Premijer lige.  Kralj Londona! Pade i Drogbin rekord! Desetkovani Kristal Palas hrabro poginuo, ali uzalud kad je naspram njih bio Hari Kejn.

Fudbal 25.02.2018 | 15:30
Totenhem je imao više šansi da pogodi mrežu Henesija, pravo je čudo kako gol u poslednjih desetak minuta nije pogodio Orije, ali je to pošlo za rukom Hariju Kejnu.

Totenhem je u 90. minutu dočekao korner, Kristijan Eriksen je centrirao, a Kejn je "bocnuo" loptu glavom dovoljno da je vrhovima prstiju zakači golman Palasa pre nego što je otišla u mrežu.

Srpski vezista Luka Milivojević je igrao svih 90 minuta za Kristal Palas, dok je na drugoj strani zaigrao momak od 25 miliona funti - Lukas Mura koji je pristigao iz PSŽ.

Totenhem se pobedom popeo na četvrto mesto, nalazi se bod iza Mančester junajteda i u zoni Lige šampiona.

Minuti su delili Kristal Palas od velikog podviga sa desetkovanim timom i osvajanja boda portiv favorizovanog Totenhema, ali to nije dozvolio Hari Kejn. Najbolji strelac Premijer lige ponovo se našao tamo gde treba, istina u 88. minutu i lukavim udarcem glavom matirao danas odličnog golmana Henesija. Zasluženo.

Ovo je Kejnov 23. pogodak u derbijima sa londonskim rivalima, a impresivno zvuči podatak da je do te brojke stigao na samo 34 utakmice. Zanimljivo, time je izjednačio rekord Didijea Drogbe koji ih je odigrao više, ali je stao na brojki od 23.

Totenhem je bio mnogo bolji tokom svih 90 minuta, a u tome mu je pomogla i činjenica da je Roj Hodžson zbog povreda i suspenzija igrao bez čak 12 fudbalera. I tako desetkovani Orlovi su sa našim Lukom Milivojevićem dugo odolevali sve dok Hari Kejn nije odlučio meč.

Pevci su se istakli sa nekoliko velikih promašaja na ovom meču, a najveći je bio onaj Orijea koji minut pre gola kada je promašio ceo fudbal pred praznom mrežom. Pokušavali su i Erkisen i Lamela, najvše prilika je imao heroj Kejn koji je na kraju dočekao svoj trenutak slave.