ШПА: Виљареал једва против Хетафеа!

Један пенал, други пенал. . . Не вреди, Виљареалов чувар Асенхо све брани! Жута Подморница славила против Хетафеа - 1:0.

Фудбал 25.02.2018 | 16:15
Црни низ Виљареала је завршен! Мучила се и данас екипа Хавија Каљеха, коцкала се, али је имала јаког адута у настојањима да сачува минимално вођство против Хетафеа - 1:0.

Голман Жуте Подморнице Серхио Асенхо кандидовао се за апсолутног јунака 25. кола Примере, пошто је у првом мечу данашњег програма одбранио два једанестерца. Просто, разоружао је нападаче Хетафеа и сјајно партију валоризвао одбранама у 36. и 51.минуту.

Истина, Виљареал је одлично почео утакмицу. Повео је поготком Унала у трећем минуту... Све је наговештавало лак посао за Жуту Подморницу, међутим, Хетафе се у наставку меча одважио. Катастрофално је у 35.минуту реаговао Хави Фуего, оборио је без преке потребе Анхела. Исти играч је узео лопту и изгубио дуел са  Асенхом.

И у другом полувремену слична прича... Хетафе је имао још једну колосалну прилику. Овог пута Хорхе Молина је желео да откључа браву Асенха, али џаба. Обило му се то о главу. Поново је искушао сјајан рефлекс Виљареаловог голмана који је одбранио други пенал и донео победу свом тиму. Важну, пошто Виљареал држи позицију која води у Лигу Европе.