ŠPA: Viljareal jedva protiv Hetafea!

Jedan penal, drugi penal. . . Ne vredi, Viljarealov čuvar Asenho sve brani! Žuta Podmornica slavila protiv Hetafea - 1:0.

Fudbal 25.02.2018 | 16:15
Crni niz Viljareala je završen! Mučila se i danas ekipa Havija Kaljeha, kockala se, ali je imala jakog aduta u nastojanjima da sačuva minimalno vođstvo protiv Hetafea - 1:0.

Golman Žute Podmornice Serhio Asenho kandidovao se za apsolutnog junaka 25. kola Primere, pošto je u prvom meču današnjeg programa odbranio dva jedanesterca. Prosto, razoružao je napadače Hetafea i sjajno partiju valorizvao odbranama u 36. i 51.minutu.

Istina, Viljareal je odlično počeo utakmicu. Poveo je pogotkom Unala u trećem minutu... Sve je nagoveštavalo lak posao za Žutu Podmornicu, međutim, Hetafe se u nastavku meča odvažio. Katastrofalno je u 35.minutu reagovao Havi Fuego, oborio je bez preke potrebe Anhela. Isti igrač je uzeo loptu i izgubio duel sa  Asenhom.

I u drugom poluvremenu slična priča... Hetafe je imao još jednu kolosalnu priliku. Ovog puta Horhe Molina je želeo da otključa bravu Asenha, ali džaba. Obilo mu se to o glavu. Ponovo je iskušao sjajan refleks Viljarealovog golmana koji je odbranio drugi penal i doneo pobedu svom timu. Važnu, pošto Viljareal drži poziciju koja vodi u Ligu Evrope.