ШПА: Голчина Кутиња и сурова Барса према Ђирони!

Хет-трик Суареса, магија Месија, "бомба" Кутиња, шестица Барсе! Фудбалери Барселоне победили су Ђирону са 6:1 у 25. колу шпанске ЛаЛиге.  Ђирона је само повела, а све остало виђено на Камп Ноу у 25. колу Примере било је у режији моћне Барселоне.  Експлозија фудбала! Хет-трик монструма Суареза, Месијева асистенција за историју и Кутињове чаролије.  На мечу са Ђироном је Меси догурао до 148. асистенције, а Суарез до 144. гола у дресу Барселоне.

Фудбал 24.02.2018 | 23:00
Лионел Меси је постао играч који је давао голове свима из фудбалског "крема" Шпаније, Уругвајац Луис Суарес је постигао хет-трик, а Барселона је потпуно раставила Ђирону у каталонском дербију.

Ђирона је кренула да игра отворено од старта и да форсира високи пресинг. За почетак из снова побринуо се Порту у трећем минуту, а Ђирона је водила са 1:0.

Истог тренутка почиње и кошмар екипе Пабла Маћина. Само два минута касније, Меси добрим додавањем кроз средину избацује Суареса иза одбране Ђироне, а Уругвајац даје први гол за 1:1.

У 30. минуту Меси компликује у казненом простору Ђироне на боку. Аргентинац успева да се снађе поред двојице дефанзиваца Ђироне, повлачи ка средини и са десетак метара шутира по земљи, а Барселона даје други гол.

Шест минута касније, Меси шутира испод живог зида и слободан ударац претвара у трећи гол за Барселону, да би Суарес рутински реализовао асистенцију Кутиња за 4:1 већ до полувремена.

Кошмар се у другом полувремену наставио у 66. минуту када је Кутињо послао фантастичан пројектил који се од стативе одбио у мрежу за 5:1. Кутињу је то био првенац у дресу Барсе у ЛаЛиги.

Осман Дембеле је можда у лошој голгетерској форми, што је показао и против Ђироне, али је као асистент више него добар.

Наместио је у 76. минуту хет-трик Суаресу који је поставио коначан резултат 6:1 и убедљивом победом оставио Барсу на првом месту лиге са 65 бодова. Најпријатније изненађење ове сезоне Ђирона је девета са 34 бода.

Нити се нако уплашио, а вероватно ни понадао када је Ђирона повела против Барселоне већ у трећем минуту. Екипа која је победила Реал Мадрид код куће 2:1, а недавно са Атлетиком ремизирала у Мадриду (1:1), није имала снаге за треће велико изненађење ове сезоне.

Осим тог гола, који је дело Портуа, све остало вредно пажње креирали су играчи лидера Примере и екипе која крупним корацима гази ка 25. титули државног првака.

Барса - Ђирона 6:1 (4:1)!

Лионел Меси је био стрелац два гола и сада их у овој сезони има 22. Али, титула играча утакмице припада Луису Суарезу, троструком стрелцу и двоструком асистенту.

Уругвајац је за гол ближи Месију после дуела са Ђироном, јер и он стигао до 20 погодака у сезони.

Потез утакмице припада Филипеу Кутињу.

Због чега се Барселона толико борила за сјајног Бразилца да га доведе из Ливерпула и разлог због којег се одрекла велике количине новца - видели смо у 66. минуту.

Маестрално се Кутињо изборио за позицију, ипак, био је исувише искоса на левој страни, али ни то му није сметало да ка голу Ђироне поашаље "кифлу" под пречку и да погоди рашље.

Фантастично!

Барселона је сигурна на првом месту са 65 бодова, десет више од Атлетика, с којим се 4. марта састаје на Камп Ноу у мечу који може и да реши питање шампиона.

Ђирона је девета и даље има велике шансе у борби за Европу.

Барселонина машина меље ли, меље. Лионел Меси и другари су у каталонском дербију прегазили храбру  Ђирону са 6:1 у 25. колу Примере и учврстили се на лидерској позицији. Памтиће се ова утакмица и по томе што је сјајни Аргентинац постао најбољи асистент у историји Примере. Вечерас је уписао 148. успешно додавање које је Суарез претворио у гол.

Истовремено, Уругвајац је постао шести најбољи стрелац у историји каталонског клуба. Са вечерашњим хет-триком стигао је до бројке 144 и претекао Филипинца Паулина Алкантару.

Ђирона је храбро, готово безобразно “ударила” пресинг Барселони на почетку утакмице и то је, на запрепашћење свих на Ноу Кампу, дало резултат већ у трећем минуту када је Порту затресао мрежу домаћина. Био је то први гол у историји који је Ђирона дала славним каталонским комшијама.

А то је очигледно баш, баш наљутило Месија и другове. Ваљда су желели у наставку да што пре покажу ко је газда, односно да поруче гостима да ипак немају чему да се надају.

И одмах је прорадио тандем Меси - Суарез. Аргентинац је у петом минуту асистирао Уругвајцу, а овај још једном показао сву лепоту свог предатроског инстинкта.

А каква би то била утакмица Барселоне да се у стрелце не упише и аргентински чаробњак са лоптом? У размаку од шест минута Меси је дао два гола и донео убедљиву предност, а код првог му се Суарез реванширао асистенцијом.

Минут пре краја првог полувремена Кутињо је уписао прву асистенцију у дресу Барселоне, а опет је Суарез био на правом месту у правом тренутку.

А и у другом полувремену су ова двојица била у главним улогама, мада је деловало да је Барселона повукла ручну. Ипак, у 66. минуту Кутињо је показао какав ударац има и кифлом са 20-ак метара погодио рашље. Коначан резултат за хет-трик поставио је Суарез у 76. минуту после асистенције Усмана Дембелеа.