ŠPA: Golčina Kutinja i surova Barsa prema Đironi!

Het-trik Suaresa, magija Mesija, "bomba" Kutinja, šestica Barse! Fudbaleri Barselone pobedili su Đironu sa 6:1 u 25. kolu španske LaLige.  Đirona je samo povela, a sve ostalo viđeno na Kamp Nou u 25. kolu Primere bilo je u režiji moćne Barselone.  Eksplozija fudbala! Het-trik monstruma Suareza, Mesijeva asistencija za istoriju i Kutinjove čarolije.  Na meču sa Đironom je Mesi dogurao do 148. asistencije, a Suarez do 144. gola u dresu Barselone.

Fudbal 24.02.2018 | 23:00
Lionel Mesi je postao igrač koji je davao golove svima iz fudbalskog "krema" Španije, Urugvajac Luis Suares je postigao het-trik, a Barselona je potpuno rastavila Đironu u katalonskom derbiju.

Đirona je krenula da igra otvoreno od starta i da forsira visoki presing. Za početak iz snova pobrinuo se Portu u trećem minutu, a Đirona je vodila sa 1:0.

Istog trenutka počinje i košmar ekipe Pabla Maćina. Samo dva minuta kasnije, Mesi dobrim dodavanjem kroz sredinu izbacuje Suaresa iza odbrane Đirone, a Urugvajac daje prvi gol za 1:1.

U 30. minutu Mesi komplikuje u kaznenom prostoru Đirone na boku. Argentinac uspeva da se snađe pored dvojice defanzivaca Đirone, povlači ka sredini i sa desetak metara šutira po zemlji, a Barselona daje drugi gol.

Šest minuta kasnije, Mesi šutira ispod živog zida i slobodan udarac pretvara u treći gol za Barselonu, da bi Suares rutinski realizovao asistenciju Kutinja za 4:1 već do poluvremena.

Košmar se u drugom poluvremenu nastavio u 66. minutu kada je Kutinjo poslao fantastičan projektil koji se od stative odbio u mrežu za 5:1. Kutinju je to bio prvenac u dresu Barse u LaLigi.

Osman Dembele je možda u lošoj golgeterskoj formi, što je pokazao i protiv Đirone, ali je kao asistent više nego dobar.

Namestio je u 76. minutu het-trik Suaresu koji je postavio konačan rezultat 6:1 i ubedljivom pobedom ostavio Barsu na prvom mestu lige sa 65 bodova. Najprijatnije iznenađenje ove sezone Đirona je deveta sa 34 boda.

Niti se nako uplašio, a verovatno ni ponadao kada je Đirona povela protiv Barselone već u trećem minutu. Ekipa koja je pobedila Real Madrid kod kuće 2:1, a nedavno sa Atletikom remizirala u Madridu (1:1), nije imala snage za treće veliko iznenađenje ove sezone.

Osim tog gola, koji je delo Portua, sve ostalo vredno pažnje kreirali su igrači lidera Primere i ekipe koja krupnim koracima gazi ka 25. tituli državnog prvaka.

Barsa - Đirona 6:1 (4:1)!

Lionel Mesi je bio strelac dva gola i sada ih u ovoj sezoni ima 22. Ali, titula igrača utakmice pripada Luisu Suarezu, trostrukom strelcu i dvostrukom asistentu.

Urugvajac je za gol bliži Mesiju posle duela sa Đironom, jer i on stigao do 20 pogodaka u sezoni.

Potez utakmice pripada Filipeu Kutinju.

Zbog čega se Barselona toliko borila za sjajnog Brazilca da ga dovede iz Liverpula i razlog zbog kojeg se odrekla velike količine novca - videli smo u 66. minutu.

Maestralno se Kutinjo izborio za poziciju, ipak, bio je isuviše iskosa na levoj strani, ali ni to mu nije smetalo da ka golu Đirone poašalje "kiflu" pod prečku i da pogodi rašlje.

Fantastično!

Barselona je sigurna na prvom mestu sa 65 bodova, deset više od Atletika, s kojim se 4. marta sastaje na Kamp Nou u meču koji može i da reši pitanje šampiona.

Đirona je deveta i dalje ima velike šanse u borbi za Evropu.

Barselonina mašina melje li, melje. Lionel Mesi i drugari su u katalonskom derbiju pregazili hrabru  Đironu sa 6:1 u 25. kolu Primere i učvrstili se na liderskoj poziciji. Pamtiće se ova utakmica i po tome što je sjajni Argentinac postao najbolji asistent u istoriji Primere. Večeras je upisao 148. uspešno dodavanje koje je Suarez pretvorio u gol.

Istovremeno, Urugvajac je postao šesti najbolji strelac u istoriji katalonskog kluba. Sa večerašnjim het-trikom stigao je do brojke 144 i pretekao Filipinca Paulina Alkantaru.

Đirona je hrabro, gotovo bezobrazno “udarila” presing Barseloni na početku utakmice i to je, na zaprepašćenje svih na Nou Kampu, dalo rezultat već u trećem minutu kada je Portu zatresao mrežu domaćina. Bio je to prvi gol u istoriji koji je Đirona dala slavnim katalonskim komšijama.

A to je očigledno baš, baš naljutilo Mesija i drugove. Valjda su želeli u nastavku da što pre pokažu ko je gazda, odnosno da poruče gostima da ipak nemaju čemu da se nadaju.

I odmah je proradio tandem Mesi - Suarez. Argentinac je u petom minutu asistirao Urugvajcu, a ovaj još jednom pokazao svu lepotu svog predatroskog instinkta.

A kakva bi to bila utakmica Barselone da se u strelce ne upiše i argentinski čarobnjak sa loptom? U razmaku od šest minuta Mesi je dao dva gola i doneo ubedljivu prednost, a kod prvog mu se Suarez revanširao asistencijom.

Minut pre kraja prvog poluvremena Kutinjo je upisao prvu asistenciju u dresu Barselone, a opet je Suarez bio na pravom mestu u pravom trenutku.

A i u drugom poluvremenu su ova dvojica bila u glavnim ulogama, mada je delovalo da je Barselona povukla ručnu. Ipak, u 66. minutu Kutinjo je pokazao kakav udarac ima i kiflom sa 20-ak metara pogodio rašlje. Konačan rezultat za het-trik postavio je Suarez u 76. minutu posle asistencije Usmana Dembelea.