БЕЛ: Мехелен испустио два гола вишка, Гент спречио бруку!

Занимљив меч на Геламко Арени, уз четири гола.

Фудбал 19.02.2018 | 10:15
Гент дефинитивно није у правом налету форме, као у шампионским данима. Најбољи доказ ове тврдње је утакмица са Мехеленом, која се умало претворила у прави суноврат некадашњег првака Белгије - 2:2 (0:2).

Не само да је Гент једва извукао бод, него слободно можемо да констатујемо да је домаћин имао среће на својој Геламко Арени, пошто је сусрет могао врло лако да има потпуно другачији ток.

Већ до 19. минута Мехелен је имао два гола вишка после добрих реализација Клемона Тенмона и Маца Рица и тада се чинило да би Гент могао да претрпи озбиљну бруку. Али, све се заокренуло у другом полувремену и то на крилима својих младих офанзиваца.

Прво је Рангело Јанга пронашао пут до мреже и тако запалио искру наде евентуалног преокрета, а после доста напора Роман Рајемчук је поравнао резултат и то после мањег сплета срећних околности - након одбитка од противничког штопера, онда и случајног ударца главом. Није, ипак, у фудбалерима Гента било снаге за потпуни преокрет, мада је на моменте изгледало да немају шансу да стигну ни до тог једног бода.

БЕЛГИЈА 1 - 27. КОЛО