ПЛ БиХ: Преокрет и "перформанс" навијача у Широком!

Побједа Широког у дерби мечу 19. кола Премијер лиге БиХ у сјенци још једног испада домаћих навијача. . .

Фудбал 19.02.2018 | 09:00
Прво полувријеме на "Пецари" припало је навијачима, а друго фудбалерима.

Тим са Кошева је већим дијелом меча био у подређеној улози, али је ипак у другом полувремену стигао до вођства, да би Широки головима Менала и Ћорића преокренуо резултат:

ШИРОКИ БРИЈЕГ - САРАЈЕВО 2:1 (0:0).

У првом дијелу меча најбољу прилику за госте имао је Анел Хебибовић када је након корнера одлично шутирао са ивице шеснаестерца и савладао Луку Билобрка, али је Дино Ћорић остао уз стативу и "почистио" са гол линије.

На другој страни Лука Менало је изашао "очи у очи" са Бојаном Павловићем, али је голман Сарајева је био врло добро постављен и смирено одбранио ударац.

Средином првог полувремена навијачи Сарајеву су скандирали име “Ведрана Пуљића”,(навијача Сарајева који је убијен из ватреног оружја у нередима прије утакмице Широки Бријег - Сарајево у октобру 2009.) а домаћи навијачи су одговорили узвицима “Јави се” и транспарентом на којем је писало “Исказе мијењате, правду тражите, а брата продате.”

Само неколико минута послије домаћи навијачи су убацили бакље на терен, због чега је судија Елвис Мујић био приморан да на кратко прекине утакмицу.

У другом дијелу меча фудбал је водио главну ријеч.

Сарајево је у вођство довео Емир Халиловић који се најбоље снашао након гужве у казненом простору, да би само три минута касније Лука Менало био највиши у шеснаестерцу послије корнера и поравнао резултат.

Потпуни преокрет и вриједна три бода Широком је донио Јосип Ћорић који је након велике грешке одбране гостију поставио коначних 2:1.