PL BiH: Preokret i "performans" navijača u Širokom!

Pobjeda Širokog u derbi meču 19. kola Premijer lige BiH u sjenci još jednog ispada domaćih navijača. . .

Fudbal 19.02.2018 | 09:00
Prvo poluvrijeme na "Pecari" pripalo je navijačima, a drugo fudbalerima.

Tim sa Koševa je većim dijelom meča bio u podređenoj ulozi, ali je ipak u drugom poluvremenu stigao do vođstva, da bi Široki golovima Menala i Ćorića preokrenuo rezultat:

ŠIROKI BRIJEG - SARAJEVO 2:1 (0:0).

U prvom dijelu meča najbolju priliku za goste imao je Anel Hebibović kada je nakon kornera odlično šutirao sa ivice šesnaesterca i savladao Luku Bilobrka, ali je Dino Ćorić ostao uz stativu i "počistio" sa gol linije.

Na drugoj strani Luka Menalo je izašao "oči u oči" sa Bojanom Pavlovićem, ali je golman Sarajeva je bio vrlo dobro postavljen i smireno odbranio udarac.

Sredinom prvog poluvremena navijači Sarajevu su skandirali ime “Vedrana Puljića”,(navijača Sarajeva koji je ubijen iz vatrenog oružja u neredima prije utakmice Široki Brijeg - Sarajevo u oktobru 2009.) a domaći navijači su odgovorili uzvicima “Javi se” i transparentom na kojem je pisalo “Iskaze mijenjate, pravdu tražite, a brata prodate.”

Samo nekoliko minuta poslije domaći navijači su ubacili baklje na teren, zbog čega je sudija Elvis Mujić bio primoran da na kratko prekine utakmicu.

U drugom dijelu meča fudbal je vodio glavnu riječ.

Sarajevo je u vođstvo doveo Emir Halilović koji se najbolje snašao nakon gužve u kaznenom prostoru, da bi samo tri minuta kasnije Luka Menalo bio najviši u šesnaestercu poslije kornera i poravnao rezultat.

Potpuni preokret i vrijedna tri boda Širokom je donio Josip Ćorić koji je nakon velike greške odbrane gostiju postavio konačnih 2:1.