ИТА: Наполи побједом сачувао врх, Миленковићу црвени!

Сампа поражена после пет мечева, "Рино" Гатузо славио! Фудбалери Милана победили су Сампдорију на свом терену са 1:0, у 25. колу Серије А. Милан игра као Гатузо некад - тврдо и успешно! Екипа Ђенара Гатуза је наставила да "прави" резултате. . . . Фудбалери Наполија победили су СПАЛ у 25. колу Серије А са 1:0 на свом терену. Први црвени за Николу Миленковића у Серији А! У размаку од стотинак секунди, 20-годишњи Београђанин приморао је арбитра Мареску да му покаже два жута картона.

Фудбал 19.02.2018 | 08:45
Наполију је победа била важна због тога што је раније у току дана Јувентус победио Торино истим резултатом и тако бар привремено избио на чело табеле.

Једини гол за домаћина је постигао Алан у шестом минуту меча када га је упослио Каљехон, а Алан лагано савладао голмана Мереа.

Наполи се победом вратио на прво место и "Старој дами" бежи за бод са 66 колико Наполи има.

Беневенто је успео да победи Кротоне после занимљиве утакмице у којој је "пало" чак пет голова. Последњепласирана екипа Серије А која је дуго била без победе до сва три бода је дошла тек у 89. минуту голом Дијабатеа.

Кротоне је повео у 11. минуту преко Крочате, Сандро је у 37. изједначио на 1:1, а преокрет за Беневенто је обезбедио Виола у 65. минуту меча.

Неизвесност уноси Бенали осам минута касније када поравнава на 2:2, а споменути Дијабате поставља коначан резултаат Беневенто - Кротоне 3:2.

Беневенто је са 10 бодова остао последњи на табели, док је Кротоне са 21 бодом надомак зоне испадања, на 17. месту.

Болоња је у току дана победила Сасуоло са 2:1, а Аталанта је ремизирала са Фиорентином. Никола Миленковић је у том мечу играо за "Виолу", али је добио други жути картон у 85. минуту меча због повлачења. Први картон, Миленковић је добио само два минута раније.

Његов тим до краја играо са десеторицом, али то није утицало на резултат. Фиорентина је 11. на табели са 32 бода, а Аталанта је осма са 38.

Никола Миленковић искључен је данас први пут у Серији А након што је арбитра Фабија Мареску приморао да му покаже два жута картона у размаку од стотинак секунди.

Млади српски штопер, који је данас шести пут играо за први тим Фиорентине (мада, поново на позицији десног бека), направио је оштар прекршај у 83. минуту утакмице на "Атлети Аззурри д'Италиа" стадиону у Бергаму, а потом закаснио у дуелу са Алехандром Гомезом, повукао га за дрес са леђа и меч завршио нешто раније од осталих.

Срећом по њега, Аталанта у преосталих десетак минута није успела да искористи бројчану предност, па је резултат дуела 25. кола италијанског шампионата остао - 1:1 (1:1).

Домаћине, уморне од велике борбе са Борусијом из Дортмунда у четвртак увече (3:2) у Лиги Европе, пресекао је гол Милана Бадеља у 16. минуту али су црно-плави успели да поравнају у надокнади првог дела игре поготком Андрее Петање на пас Гомеза.

У наставку су тимови Ђан Пјера Гасперинија и Стефана Пиолија мало спустили гардове и тражили погодак, али све време водећи рачуна да не буду превише отворени и угрозе, за Италијане, увек драгоцен бод.

Миленковић, рођен 12. октобра 1997. у Београду, прешао је из Партизана у Фиорентину у јулу прошле године, дебитовао је 22. децембра у победи над Каљаријем на Сардинији (0:1), када је ушао у игру у 84. минуту, а само четири дана касније играо је 90 минута у поразу од Лација (1:0) у четвртфиналу Купа.

На други наступ у лиги чекао је до 28. јануара када је одиграо 17 минута у поразу Виоле од Вероне на "Франкију" 1:4, а онда побрао аплаузе за прва две две утакмице у улози стартера - 4. фебруара играо је свих 90 минута као штопер у мечу тријумфу у Болоњи (1:2), а онда и цео меч као десни бек у поразу од Јувентуса (0:2).

Неминовно, после три везана меча у улози стартера, мораће на "хлађење" у наредном колу ком Фиорентина дочекује Кјево.

Као играч Партизана, Миленковић је на 44 утакмице само једном искључен и то 23. августа 2016. када је такође каснећи на један дуел на средини терена стартовао на Петра Бојића из Чукаричког и нанео му повреду укрштених лигамената колена.

Сампа поражена после пет мечева, "Рино" Гатузо славио! Фудбалери Милана победили су Сампдорију на свом терену са 1:0, у 25. колу Серије А.

Стрелац је био Ђакомо Бонавентура у 13. минуту. Милан је шест минута пре гола имао прилику да поведе, али Рикардо Родригес није погодио из пенала.

Екипа Милана се изједначила по броју бодова, укупно 41, са Сампдоријом, која је шеста на табели.

Милан је сада непоражен у седам везаних утакмица, док је Сампдорија изгубила после пет мечева.

Аталанта и Фиорентина су раније у Бергаму играли нерешено 1:1, у утакмици у којој је српски фудбалер Никола Миленковић искључен.

Милан игра као Гатузо некад - тврдо и успешно! Екипа Ђенара Гатуза је наставила да "прави" резултате....

Росонери су на "Сан Сиру" прекинули низ Сампе од пет утакмица без пораза, а свој, у свим такмичењима, продужили на десет!

У том низу Миланези највише примају један гол по мечу, а са таквом одбраном један гол је био довољан за три бода и деобу шестог места са екипом из Ђенове:

МИЛАН - САМПДОРИЈА 1:0 (1:0).

Сходно темпераменту свог новог тренера, Ђенара Гатуза, Миланисти су силовито кренули у меч и већ у 7. минуту имали прилику да са беле тачке стигну до вођства. Никола Муру играо је руком у свом шеснаестерцу, Даниеле Орсато показао на белу тачку, а Рикард Родригез неубедљиво шутирао "позивајући" Емилијана Вивијана да од најстроже казне направи само корнер за Милан.

Голману Сампе ово је трећи одбрањени пенал у низу.

Милан се, међутим, није зауставио. Предвођен инспирисаним Сусом, који је дриблинзима константно терао Ђеновљане да га "удвајају", домаћин је у таласима долазио у добре шансе. Из једне такве - Милан је дошао до поготка: Сусо је одложио лопту на страну до Давидеа Калабријекоји је сјајним центаршутом у шеснаестерцу пронашао Ђакома Бонавентуру, а популарни "Ђак" одмереним волеј ударцем матирао Вивијана.

У садржајном првом делу Милан је постигао још један погодак, али је он оправдано поништен после накнадног прегледања снимка због офсајд позиције у којој се нашао Лео Бонући.

Оно што такође краси екипу Ђенара Гатуза у последњих десет утакмица, поред одличне организације у зонској одбрани, је игра са три "десетке": Хакан Чалханолу, Бонавентура и Сусо у формацији 4-2-3-1 пружају заиста разноврсне потезе и изненађујућа решења, а управо је Чалханолу био најопаснији актер сусрета све до 90. минута.

Турчин је у 52. погодио пречку, а у 76. минуту је његов евро-гол спречио Вивијано, најзаслужнији за то што победа Милана није била осигурана до последњег звиждука. Вивијано је у 89. минуту зауставио и ударац Калабрије, а онда је "Сан Сиро" занемео.

Екипа Марка Ђампаола није много понудила у нападу, добрим делом и што је Гатузо "исекао" Лукаса Тореиру, самим тим и комплетну игру Сампдорије. Међутим, лако је могло да се догоди да меч буде завршен нерешеним резултатом након што су гости прву праву, и последњу шансу, пропустили у 90. минуту. Ђанлука Капрари нашао се у одличној позицији, одлучио да шутира из прве са ивице шеснаестерца и пласирао лопту "тик" поред гола "хладног" Ђанлуиђија Донаруме.